Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatCzerwiec 22 2024 19:39:29 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Przyjdź, kimkolwiek byś nie był!
Przyjdź, kimkolwiek byś nie był!
www.lozabkowice.pl
Photobucket

Photobucket Photobucket Photobucket
KONKURS ,, MłODZI FILMOWCY"
KONKURS ,, MłODZI FILMOWCY"

www.lozabkowice.pl


Organizator: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach
Cel konkursu:
• upowszechnienie wiedzy o technologii filmowej, animacji i reżyserii,
• rozpropagowanie nowych technologii informatycznych i multimedialnych,
• zainteresowanie młodzieży problematyką społeczną,
• zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży.
1. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół Ponadgimnazjalnych i ma związek z organizowanym po raz drugi Przeglądem Filmów Uczniowskich w Ziębicach.
2. Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach:
I. Film animowany (wykonany dowolną technologią, np. w programie Power Point lub programach do animacji komputerowej np. Cartoon Maker PL, Board FrazPC, Flash Macromedia).
II. Film krótkometrażowy (dokumentalny lub fabularny).
3. Maksymalny czas trwania filmu 10 minut. Do konkursu nie zostaną dopuszczone filmy obrażające czyjąś godność, zawierające treści wulgarne, propagujące niepożądane społecznie i wychowawczo zjawiska. Dopuszcza się prace zespołowe, np. reprezentacja szkoły.
4. Tematyka: tematy filmów powinny dotyczyć aktualnej problematyki społecznej, np. istotnych kwestii dla mieszkańców miasta, miejscowości, osiedla, grupy lub szkoły, życia młodzieży, problemów młodych ludzi itp.
5. Prace należy nagrać na płytę CD lub DVD. Do płyty należy dołączyć pisemną informację zawierającą następujące elementy:
- autor lub autorzy (imię i nazwisko), adres, szkoła,
- tytuł filmu,
- nazwa programu komputerowego, który został użyty do stworzenia filmu (dotyczy animacji),
- oświadczenie autora, że jest twórcą dostarczonego materiału filmowego,
- oświadczenie osób, które wystąpiły w filmie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku w konkursie oraz w publicznym pokazie podczas II Przeglądu Filmów Uczniowskich w Ziębicach w czerwcu br.
6. Prace oceni niezależne 6-osobowe jury powołane przez organizatora konkursu, w skład którego wejdą fachowcy z dziedziny filmu, plastyki i literatury. Dwie osoby z jury będą reprezentowały młodzież.
7. Nagrody:
* I, II i III nagroda – udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez fachowców z dziedziny filmu, promocja filmu (m.in. przekazanie nagrodzonych filmów producentom) oraz nagrody rzeczowe m.in. oprogramowanie do obróbki cyfrowej filmów. Warto wspomnieć, że na kanwie ubiegłorocznego nagrodzonego filmu zostanie nakręcony film przez Telewizję Polską, a młodzi filmowcy mieli okazję zaistnieć w spotkaniach filmoznawczych.
8. Termin składania prac (osobiście lub pocztąwink do 30 maja 2009 roku. Adres: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Cegielskiego w Ziębicach, ul. Wojska Polskiego 3, 57-220 Ziębice.
9. 17 czerwca 2009 r. w Ziębicach zostanie zorganizowany II Przegląd Filmów Uczniowskich, na którym zaprezentujemy najlepsze produkcje. Wtedy też nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
10. Więcej informacji można uzyskać u organizatora konkursu: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, tel. 074 819 15 22, zspziebice@interia.pl. Osoba wyznaczona do udzielania informacji: Małgorzata Noculak.
List do Gimnazjalisty!
List do Gimnazjalisty! Drogi Przyjacielu!

Jesteś teraz w trzeciej klasie gimnazjum. Stoisz przed ważnym życiowym zadaniem. Musisz się zdecydować, jaką wybrać średnią szkołę. Należysz do wyjątkowego pokolenia. Masz przed sobą wiele ofert. Każda średnia szkoła czeka na Ciebie. Możesz spróbować swoich sił w każdej z nich. Chcę Cię namówić do poszukiwania takiej, która rzetelnie przygotowuje do matury. Bo musisz wiedzieć, młody Przyjacielu, że kolejnym ważnym etapem w procesie szkolnego i społecznego awansu będzie Twoja matura. Będziesz ją zdawał, jak egzamin po gimnazjum, przed okręgową komisją egzaminacyjną. Uzyskana liczba punktów podczas matury zadecyduje o tym, czy będziesz się mógł ubiegać np. o studia medyczne, czy też tylko o jakieś mało oblegane zaoczne. Stąd wniosek, że w Twoim interesie leży wybór liceum, które najlepiej przygotuje Cię do matury. Może pomyślisz sobie, czytając mój list: ”Co mi tu pani opowiada o studiach. Jestem dopiero w trzeciej klasie gimnazjum. Daleka do nich droga.” Jeśli tak myślisz, mylisz się. Sukcesy w życiu osiągają ludzie, którzy potrafią dalekosiężnie planować i podporządkowywać swoje działanie wyznaczonym celom. Im szybciej określisz je, dokonasz prawidłowego wyboru szkoły średniej. Ona Ci pomoże właściwie absolwenci tej szkoły. Są nimi wybitni lekarze, szanowani wśród mieszkańców, urzędnicy, nauczyciele, bankowcy. O mojej prawdomówności z pewnością przekona Cię Twój rodzic, wujek, ciocia, może babcia. Chcę Cię, młody Przyjacielu, przekonać do tego, żebyś uważnie przestudiował ofertę naszego Liceum. Jest ona następująca. Mamy doskonale przygotowane grono pedagogiczne do otwarcia następujących klas: matematyczno – informatycznej, przyrodniczej, ekologicznej, humanistycznej, dziennikarskiej, sportowej, ogólnej. Jakie klasy będą funkcjonować, zadecydujesz Ty swoim wyborem. Wielu uczniów osiągających słabsze wyniki nauczania obawia się przychodzić do nas. Myślą, że nie dadzą sobie tutaj rady. Dawniej rzeczywiście niechętnie przyjmowaliśmy uczniów słabszych. Teraz zmieniły się czasy. Każda szkoła chce pozyskać jak największą liczbę uczniów i swoje wymogi indywidualizuje. Przybliża system nauczania do możliwości swoich wychowanków. Stawia wymagania na miarę indywidualności, jednocześnie rzetelnie przygotowuje do matury. Możesz spróbować swoich sił. Jeśli tylko zechcesz się uczyć, pokonasz wszystkie trudności przy pomocy życzliwych nauczycieli. Dlatego chcę Cię namówić do wyboru Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach śl. Nie obiecuję, że łatwym kosztem będziesz zdobywał wysokie oceny. Obiecuję, że nie zmarnujesz tutaj czasu i że ta Szkoła stworzy Ci możliwości realizowania ambitnych celów. Bo przecież tylko pokonywanie trudów w pełni satysfakcjonuje.

Elżbieta Brylińska

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 13 marca 2009 r. www.lozabkowice.pl
Pielgrzymka maturzystów III LO na Jasną Górę 13 marca 2009 r.
Photobucket Photobucket Photobucket
więcej zdjęć w rozwinięciu...
Maturzyści na Targach Edukacji. www.lozabkowice.pl

Maturzyści naszego Liceum na Targach EdukacjiTARGES we Wrocławiu 12 marca 2009 r.

Zdjęcia wykonała uczennica kl. IIId Joanna Manowita
Photobucket Photobucket Photobucket
więcej zdjęć w rozwinięciu...
Id i e w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu 28 lutego 2009. www.lozabkowice.pl
Wizyta uczniów klas humanistycznych we wrocławskim Teatrze Współczesnym
Photobucket Photobucket Photobucket
więcej zdjęć w rozwinięciu...
II Gala Sportów Walki w Ząbkowicach śląskich. www.lozabkowice.pl
II Gala Sportów Walki

Ostatniego dnia lutego w ząbkowickiej Hali Słonecznej odbyła się kolejna, druga edycja Gali Sportów Walki. Oczywiście nie mogło zabraknąc tam redakcji strony www.lozabkowice.pl , która to przygotowała dla Was obszerny materiał z imprezy. Niestety, sklecenie go wymaga nieco czasu, więc na pełen reportaż musimy poczekać. Czekać natomiast nie należy na równie obszerny materiał wideo i galerię, do obejrzenia których serdecznie zapraszam w rozwinięciu wiadomości.


Powiatowy Konkurs Ortograficzny. www.lozabkowice.pl

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

24 lutego w Liceum Ogólnokształcącym w Ząbkowicach śl. odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod patronatem Starostwa. Zorganizowały go trzy polonistki: Urszula Zachara, Jolanta Depczyńska i Monika Styga.
Monika Styga przeprowadziła też kilka etapów konkursu w LO, w wyniku czego do etapu powiatowego wystartowali najlepsi. Charakterystyczne w tej Szkole jest to, że w konkursie uczestniczy młodzież całej placówki, co w dużej mierze przyczynia się nie tylko do podwyższania poziomu najlepszych, ale i wszystkich ucznów. Nic też dziwnego, że z reguły pierwsze miejsca należą do uczniów tej Szkoły.
Tematycznie Konkurs poświęcono Jerzemu Grotowskiemu. Organizatorki zaprosiły dr Krzysztofa Wróblewskiego, pracownika Uniwersytetu Wrocławskiego, który zaprezentował sylwetkę i dorobek Jerzego Grotowskiego, twórcy Teatru Laboratorium. Laureatami Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Ząbkowicach śl. są:
Maciej Czerna z LO w Ząbkowicach śl.
Malwina Kumięga z LO w Ząbkowicach śl.
Dorota Tworkowska z ZSP z Kamieńca.
Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom.

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket
Olimpijczycy z naszego LO. www.lozabkowice.pl

Uczniowie ząbkowickiego LO jadą do Warszawy

Dwóch uczniów ząbkowickiego LO z klas humanistycznych: Konrad Hetel z kl.II d i Artur Tanona z kl.IIe dostało się do etapu centralnego Olimpiady z Języka Polskiego i Literatury. Olimpijczycy przygotowywali się pod kierunkiem pani mgr Urszuli Zachary. Musieli pisemnie opracować na szczeblu szkolnym jeden z tematów podanych przez Komitet Centralny. Obydwaj analizowali pisarstwo Ryszarda Kapuścińskiego. Ich prace Komitet Okręgowy we Wrocławiu ocenił pozytywnie.
W etapie okręgowym (17.01.2009r.), mającym miejsce we Wrocławiu, ich zadaniem było dokonanie analizy i interpretacji jednego z kilku tekstów i napisanie testu językowego. Wysoka punktacja, jaką przydzieliło jury, umożliwiła naszym uczniom udział w części ustnej (14.02.2009r.), polegającej na obronie pracy z etapu szkolnego. Po podliczeniu wyników obydwaj dostali się z wraz dwudziestokilkuosobową grupą młodych Dolnoślązaków do etapu centralnego w Warszawie, który odbędzie się 16 - 18 kwietnia 2009 roku w siedzibie Polskiej Akademii Nauk. Dotarcie uczniów do centralnego etapu Olimpiady należy traktować jako niebywały sukces, dlatego zaróno uczniom jak i nauczycielce mgr Urszuli Zacharze należą się serdeczne gratulacje i życzenia dalszych wspaniałych wyników.

Spotkanie młodzieży ze Starostą. www.lozabkowice.pl

Spotkanie młodzieży ze Starostą

W czwartek, 12 lutego w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach śląskich odbyło się spotkanie Starosty z uczniami pierwszej klasy humanistycznej o profilu dziennikarskim z III LO w Ząbkowicach śl.
To już kolejna lekcja w ramach edukacji dziennikarskiej, którą przygotowała nam pani mgr Elżbieta Brylińska – nauczyciel języka polskiego. A, że bardzo angażuje się w nasz rozwój w tej dziedzinie, jesteśmy jej wdzięczni za poświęcanie nam czasu oraz trud wiążący się z przygotowaniem licznych spotkań.
Dzisiejsza rozmowa przeprowadzona została na zasadzie wywiadu. Dzięki temu mogliśmy poznać podstawy jego tworzenia i przebiegu . Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwszą z nich Starosta - Pan Ryszard Nowak poświęcił głównie przedstawieniu problemów organizacyjnych miasta, kluczowych inwestycji Powiatu Ząbkowickiego, zadań poszczególnych wydziałów, władzy, jaką dysponują poszczególne organy, funkcji i trybowi pracy Rady Powiatu. Ponadto przybliżył nam przebieg swojej kariery oraz jego aktualne funkcje i obowiązki.
Punktem kulminacyjnym była dyskusja na temat dziennikarzy, ich roli w społeczeństwie i zasad, którymi się kierują . Miłym gestem ze strony pana Starosty było oferowanie pomocy dla naszej szkolnej strony internetowej, a konkretnie dla działu „My i nasze środowisko”, gdzie zamieszczamy sprawy ważne, które dzieją się w powiecie. Dzięki temu informacje będziemy pozyskiwać z „pierwszej ręki”. W drugiej części polonistka na podstawie tytułu lokalnej gazety wykazała, na czym polega manipulacja słowem i przeciwstawiła temu zjawisku obiektywizm dziennikarza. Na koniec spotkania pan Starosta zachęcał do współpracy i obiecał częstsze spotkania, ale już na temat powiatu i jego przyszłości. Przed wyjściem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie oraz podziękowaliśmy za poświęcony czas i profesjonalny wywiad.

Krzysztof Cupiał

Photobucket Photobucket Photobucket
Photobucket Photobucket Photobucket
Wystawa zdjęć młodych fotografów. www.lozabkowice.pl

Wystawa zdjęć młodych fotografów

9 lutego w świetlicy III LO w Ząbkowicach śl. odbyła się wystawa zdjęć. Autorami ich byli uczniowie tej szkoły z klasy humanistycznej o profilu dziennikarskim- Bartłomiej Ciżewski oraz Aleksandra Zabawa a nad wszystkim czuwała p. Edyta Strojna.
Osoby, które tego dnia odwiedziły szkolną świetlice nie ukrywały podziwu. Na zdjęciach uwiecznione były głównie piękne, malownicze krajobrazy, zwierzęta oraz martwa natura. Mimo iż są dopiero początkującymi fotografami to o swoim rzemiośle wiedzą dość sporo . Korzystając z wolnej chwili zapytałem się Bartka i Oli o parę spraw z zakresu robienia zdjęć i jak to oddziałuje na nich w życiu codziennym:
Krzysiek-Skąd to zamiłowanie do robienia zdjęć?
Bartek-Zaczęło się od tego ze pewien fotograf pokazał mi kiedyś swój aparat, porobiłem nim kilka zdjęć i… zrozumiałem, że to jest właśnie to. Tak narodziła się moja pasja.
Ola- Zamiłowanie do zdjęć z przypadku. Widziałam jak zdjęcia robią znajomi, poznałam portal digart. Zrobiłam kilka zdjęć potem zaczęłam się „wkręcać” i tak to trwa do dzisiaj.
K. – W jakiej „dziedzinie” się specjalizujecie? Co jest dla was inspiracją?
B.- Specjalizuję się w fotografii zwierząt. Inspiruje mnie w nich to, że zawsze są spontaniczne. Nie możesz ustawić zwierzaka tak jak ci się podoba, tylko czekać jak sie zachowa. Niekiedy na jedno zdjęcie poświęca się cały dzień. I to jest w tym wszystkim najlepsze.
O.- Fotografuje głównie krajobrazy, scenerie, miejsca. Często na dobre zdjęcie muszę czekać, mam w głowie wizję aby ja zrealizować potrzebuję odpowiedniej pogody, nie jest to tak jak z portretami nie mogę przestawić drzew zmienić ich wyglądu itp. Może kiedyś zainteresuje sie fotografia portretowa, ale na to trzeba będzie poczekać…
K.- Czy plany na przyszłość łączycie z karierą fotografa??
B- Oczywiście ze tak. Planuję dostać się na Akademie Sztuk Pięknych, a jeśli to nie wypali spróbuje swoich sił w szkole fotograficznej. Następnie będę się starał o pracę w National Geographic.
O.- To zależy od moich wyników w liceum. Znalazłam juz szkołę fotografii we Wrocławiu ale mam kilka wizji na swoja przyszłość. Nigdy nic nie wiadomo.
K.- Dziękuję Wam za poświęcony czas. Gratuluję postawienia pierwszego znaczącego kroku ku swojej pasji. Obyśmy w niedalekiej przyszłości spotkali się ponownie na waszej wystawie.
B&O- My również dziękujemy, do zobaczenia.
Ku ich zaskoczeniu znaleźli się chętni do kupienia paru „dzieł”. I to nie za przysłowiowe „grosze” ale jak na początkujących całkiem okazyjne sumy . Na koniec pragnę pogratulować moim przyjaciołom oraz p. Edycie za zaangażowanie się w przygotowanie tej wystawy oraz życzę „młodym fotografom” jak największych sukcesów, dążenia do celu i oddaniu się swojej pasji.

Krzysztof Cupiał

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket
Strona 141 z 146 << < 138 139 140 141 142 143 144 > >>
Copyright © 2015
5445005 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: