Spotkanie młodzieży ze Starostą. www.lozabkowice.pl
Dodane przez natalia smolen dnia Luty 17 2009 20:57:58

Spotkanie młodzieży ze Starostą

W czwartek, 12 lutego w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach śląskich odbyło się spotkanie Starosty z uczniami pierwszej klasy humanistycznej o profilu dziennikarskim z III LO w Ząbkowicach śl.
To już kolejna lekcja w ramach edukacji dziennikarskiej, którą przygotowała nam pani mgr Elżbieta Brylińska – nauczyciel języka polskiego. A, że bardzo angażuje się w nasz rozwój w tej dziedzinie, jesteśmy jej wdzięczni za poświęcanie nam czasu oraz trud wiążący się z przygotowaniem licznych spotkań.
Dzisiejsza rozmowa przeprowadzona została na zasadzie wywiadu. Dzięki temu mogliśmy poznać podstawy jego tworzenia i przebiegu . Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwszą z nich Starosta - Pan Ryszard Nowak poświęcił głównie przedstawieniu problemów organizacyjnych miasta, kluczowych inwestycji Powiatu Ząbkowickiego, zadań poszczególnych wydziałów, władzy, jaką dysponują poszczególne organy, funkcji i trybowi pracy Rady Powiatu. Ponadto przybliżył nam przebieg swojej kariery oraz jego aktualne funkcje i obowiązki.
Punktem kulminacyjnym była dyskusja na temat dziennikarzy, ich roli w społeczeństwie i zasad, którymi się kierują . Miłym gestem ze strony pana Starosty było oferowanie pomocy dla naszej szkolnej strony internetowej, a konkretnie dla działu „My i nasze środowisko”, gdzie zamieszczamy sprawy ważne, które dzieją się w powiecie. Dzięki temu informacje będziemy pozyskiwać z „pierwszej ręki”. W drugiej części polonistka na podstawie tytułu lokalnej gazety wykazała, na czym polega manipulacja słowem i przeciwstawiła temu zjawisku obiektywizm dziennikarza. Na koniec spotkania pan Starosta zachęcał do współpracy i obiecał częstsze spotkania, ale już na temat powiatu i jego przyszłości. Przed wyjściem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie oraz podziękowaliśmy za poświęcony czas i profesjonalny wywiad.

Krzysztof Cupiał

Photobucket Photobucket Photobucket
Photobucket Photobucket Photobucket

Rozszerzona zawartość newsa