Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 15 2024 21:03:07 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Wystawa zdjęć młodych fotografów. www.lozabkowice.pl

Wystawa zdjęć młodych fotografów

9 lutego w świetlicy III LO w Ząbkowicach śl. odbyła się wystawa zdjęć. Autorami ich byli uczniowie tej szkoły z klasy humanistycznej o profilu dziennikarskim- Bartłomiej Ciżewski oraz Aleksandra Zabawa a nad wszystkim czuwała p. Edyta Strojna.
Osoby, które tego dnia odwiedziły szkolną świetlice nie ukrywały podziwu. Na zdjęciach uwiecznione były głównie piękne, malownicze krajobrazy, zwierzęta oraz martwa natura. Mimo iż są dopiero początkującymi fotografami to o swoim rzemiośle wiedzą dość sporo . Korzystając z wolnej chwili zapytałem się Bartka i Oli o parę spraw z zakresu robienia zdjęć i jak to oddziałuje na nich w życiu codziennym:
Krzysiek-Skąd to zamiłowanie do robienia zdjęć?
Bartek-Zaczęło się od tego ze pewien fotograf pokazał mi kiedyś swój aparat, porobiłem nim kilka zdjęć i… zrozumiałem, że to jest właśnie to. Tak narodziła się moja pasja.
Ola- Zamiłowanie do zdjęć z przypadku. Widziałam jak zdjęcia robią znajomi, poznałam portal digart. Zrobiłam kilka zdjęć potem zaczęłam się „wkręcać” i tak to trwa do dzisiaj.
K. – W jakiej „dziedzinie” się specjalizujecie? Co jest dla was inspiracją?
B.- Specjalizuję się w fotografii zwierząt. Inspiruje mnie w nich to, że zawsze są spontaniczne. Nie możesz ustawić zwierzaka tak jak ci się podoba, tylko czekać jak sie zachowa. Niekiedy na jedno zdjęcie poświęca się cały dzień. I to jest w tym wszystkim najlepsze.
O.- Fotografuje głównie krajobrazy, scenerie, miejsca. Często na dobre zdjęcie muszę czekać, mam w głowie wizję aby ja zrealizować potrzebuję odpowiedniej pogody, nie jest to tak jak z portretami nie mogę przestawić drzew zmienić ich wyglądu itp. Może kiedyś zainteresuje sie fotografia portretowa, ale na to trzeba będzie poczekać…
K.- Czy plany na przyszłość łączycie z karierą fotografa??
B- Oczywiście ze tak. Planuję dostać się na Akademie Sztuk Pięknych, a jeśli to nie wypali spróbuje swoich sił w szkole fotograficznej. Następnie będę się starał o pracę w National Geographic.
O.- To zależy od moich wyników w liceum. Znalazłam juz szkołę fotografii we Wrocławiu ale mam kilka wizji na swoja przyszłość. Nigdy nic nie wiadomo.
K.- Dziękuję Wam za poświęcony czas. Gratuluję postawienia pierwszego znaczącego kroku ku swojej pasji. Obyśmy w niedalekiej przyszłości spotkali się ponownie na waszej wystawie.
B&O- My również dziękujemy, do zobaczenia.
Ku ich zaskoczeniu znaleźli się chętni do kupienia paru „dzieł”. I to nie za przysłowiowe „grosze” ale jak na początkujących całkiem okazyjne sumy . Na koniec pragnę pogratulować moim przyjaciołom oraz p. Edycie za zaangażowanie się w przygotowanie tej wystawy oraz życzę „młodym fotografom” jak największych sukcesów, dążenia do celu i oddaniu się swojej pasji.

Krzysztof Cupiał

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright © 2015
5498465 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: