Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatListopad 27 2024 13:43:16 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024



Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
IV Targi Pracy i Edukacji w Ząbkowicach śl.
W pięknej auli ząbkowickiego Liceum Ogólnokształcącego już po raz czwarty odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Są one wynikiem niezwykłej aktywności Powiatowego Urzędu Pracy w Ząbkowicach śl., nic więc dziwnego, że przy różnych okazjach dyrektor tego Urzędu, pani Irena Balikowska otrzymuje wyrazy uznania i podziękowania. Tym razem skierowała je pod tym adresem podczas oficjalnego otwarcia pani Alicja Synowska, wicedyrektor do spraw Usług Rynku Pracy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.
To kolejna inicjatywa przeznaczona dla planujących naukę oraz poszukujących pracy. Znacznie więcej niż poprzednio, bo aż 23 stoiska wypełniły wnętrze auli. Wśród nich znajdowali się pracodawcy, jednostki szkoleniowe i wyższe uczelnie.
Takie firmy jak Eures, HESUNG ELECTRONICS POLAND, LG Chem, EDYMAX POLAND, DONGSEO DISPLAY POLAND usytuowane w Biskupicach Podgórnych oferowały bezrobotnym pracę. Targi jednak były zdominowane przez jednostki kształceniowe. Oferty zainteresowanym studiami składały m.in. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Dolnośląska Szkoła Wyższa czy też Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej z Wrocławia. Na nasze targi przyjechały jednostki z różnych miast, wśród których należy wymienić Wrocław, świdnicę, Kłodzko. I tylko sześć z Ząbkowic.
Targi to również możliwość kosztowania smakołyków. Tym razem stoły uginały się od przysmaków przygotowanych przez cateringową firmę z Ziębic o nazwie: Usługi Gastronomiczno-Hotelarskie przy ZSP (Internat), a konsumentom wdzięcznie służyli uczniowie Technikum Gastronomicznego tej szkoły.
Targi to okazja dla poszukujących pracy, ale także dla młodzieży planującej dalszą naukę. Na każdym stoisku znaleźć można było szereg ulotek informujących o szczególnych warunkach przyjęć i można było rozmawiać z przedstawicielami różnych jednostek. Nic też dziwnego, że cieszyły się dużą popularnością.

Elżbieta Brylińska
Pierwszoklasistka o wycieczce do teatru

19 września 2009 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Była to wyprawa autokarowa, zorganizowana przez polonistki: panią Elżbietę Brylińską i Jolantę Depczyńską. Udział w niej brali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z klas pierwszych, drugich i trzecich. Ponadto dwoje opiekunów czuwało nad nami. Przygotowania skończyły się błyskawicznie. Wszystko zaczęło się punktualnie, bez największych problemów. O godzinie 16:00 wyruszyliśmy autobusem do Wrocławia. Drogę umilały nam nasze własne rozmowy, jak również melodyjna muzyka. Po dwugodzinnej podróży dotarliśmy do celu wycieczki. Nasze emocje niewątpliwie wzrosły, gdy tylko ujrzeliśmy wrocławski Teatr Współczesny, który jest zlokalizowany tuż przy jednej z ulic. Gdy weszliśmy, byliśmy oczarowani jego awangardowym wnętrzem. Po okazaniu biletów udaliśmy się do foyer, by cierpliwie czekać na dzwonek, który miał nas powiadomić o rozpoczęciu przedstawienia. W tym czasie mogliśmy zapoznać się z broszurkami, które otrzymaliśmy przy wejściu. Zawarte w nich były informacje na temat "Cementu"(Zementu), obsady aktorów, a także o biografii Heinera Müllera. Po niecierpliwym oczekiwaniu na rozpoczęcie o 19:15 zadźwięczał dzwonek, co oznaczało, iż spektakl niebawem się rozpocznie. Usiedliśmy na wyznaczonych miejscach i w końcu się zaczęło. Zaskoczyło mnie to, że już na scenie znajdowała się grupa aktorów, którzy fenomenalnie wykonali choreograficzną sytuację. Spektakl trwał około dwóch godzin. Opowiadał o Glebie Czumałowie, który powraca z rewolucyjnych zamieszek do swego rodzinnego miasta. Cementownia, w której pracował, nie działa. Za wszelką cenę chce doprowadzić ją do rozkwitu. Ludzie są bezrobotni, głodni. Tymczasem grupa wysoko kwalifikowanych, zawodowych urzędników powiela się, by walczyć przeciw "anarchii, korupcji, sabotażowi". Rewolucja występowała pod skrzydłami socjalnych obietnic, które z biegiem czasu spełzły na niczym. Gdy ten ekscytujący czas minął, wróciliśmy autobusem, w późnych godzinach wieczornych, do domów. Wycieczka przebiegała zgodnie z planem i dała nam wiele do myślenia. Aktorzy ukazali nam sytuację nadzwyczaj realnie. Scenografia, kostiumy, muzyka i zarówno choreografia wywarły na nas ogromne wrażenie. Każdy ich gest, poza, słowo wzbudzały dreszcze i pobudzały do głębszego zastanowienia się nad sensem tego spektaklu. Byliśmy bardzo zadowoleni z tak wyjątkowej wyprawy kulturalnej. Przy okazji zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć. Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom tej wycieczki do tak szczególnego miejsca. Bez wątpienia wzbogaciliśmy swoją wiedzę i doświadczenia. W czasie przebywania we Wrocławiu nauczyliśmy się, iż "rewolucja" nie oznacza tylko zmiany w państwie, to również gwałtowny przewrót w ludzkich sercach.

Marzena Słapa LO kl Ib
Byliśmy w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu na "Cemencie" 19.09.09
Byliśmy w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu na "Cemencie" 19.09.09

Dlaczego „Cement” na scenie Teatru Współczesnego?

Główny bohater dramatu niemieckiego współczesnego pisarza Heinera Mullera pt. Cement” Gleb Czumałow po trzech latach uczestniczenia w rewolucji przeciw białogwardzistom w Rosji powraca do rodzinnego miasta. Cementownia, która zapewniała pracę mieszkańcom, została zamieniona na zagródkę dla kóz i świń. Jego dziecko znajduje się w domu dziecka i przymiera głodem. Jego ukochana, zaangażowana w rewolucję, wyznawczyni wolnej miłości, nie jest już ani żoną, ani matką. Biurokracja rozrasta się do monstrualnych rozmiarów. Za pomocą rewolucyjnej retoryki elity władzy przemycają osobistą zemstę, walkę przeciw ideowym wrogom. To sztuka o fałszu rewolucji – pisze Igor Stokfiszewski. A kiedy reprezentant elit rządzących zakłada księżowską szatę, wiemy, o jakim świecie mówi sztuka,. do jakich czasów mamy tutaj odniesienia. Tyle o problematyce. Praktycznie nic nowego. Natomiast pod względem artystycznej teatralnej realizacji sztuka jest rewelacyjna. To doskonały przykład postmodernistycznego spektaklu. Muller sparafrazował powieść radzieckiego pisarza Fiodora Gładkowa. Odniesienia do tradycji to jeden z wyznaczników literackiego postmodernizmu. Dlatego nie dziwią tu nawiązania do różnych mitów. Nadają zjawiskom uniwersalność. Wielogatunkowość, synkretyzm różnych odmian sztuki, fascynujący poetycki język prezentowany w licznych monologach czy nawet grupowych recytacjach, przy niezwykłej scenografii, kostiumach i doskonałej grze aktorskiej czyni spektakl na wskroś nowoczesnym. Całość rodzi wrażenie czegoś niebywałego, oryginalnego. Wręcz szokującego kulturalnego zjawiska.
„W rytmie serca…”

22 maja 2009 roku w sali widowiskowej ZOK-u został zaprezentowany musical pod tytułem „W rytmie serca”. Występ miał bardzo duże znaczenie, bowiem współtworzyli go uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach śląskich wraz z wychowankami Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie.
Przygotowania odbywały się w ramach projektu Mocni Bez Przemocy, a dokładniej według służebnego mu przedsięwzięcia o nazwie BISS, co w języku niemieckim oznacza „ugryzienie”. Założeniem projektu było wytworzenie w młodzieży postawy dążącej do zaangażowania się, do tworzenia własnych projektów na podobnej zasadzie jak w marcu 2008 roku współpracował zespół Gen Rosso i młodzież III LO.
Jednym z projektów, które zrealizowano w ramach BISS, było zorganizowanie musicalu o motcie „Przez życie z miłością". Co więcej, miał on powstać w wyniku pracy z wychowankami z Domu Dziecka.
W ramach przedprogramu uczniowie III LO i dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczno-wokalne. Imprezę uświetniły występy grup Iluminis oraz zespołu Małostrawni.
Musical „W rytmie serca” powstał dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostę Powiatu Ząbkowickiego Ryszarda Nowaka, Wicestarostę Tadeusza Cymbałę, Burmistrza Barda Krzysztofa żegańskiego, Burmistrza Ząbkowic śląskich Krzysztofa Kotowicza, Dyrektor ZOK-u Justynę Kaczorowską oraz Państwa Alicję i Jerzego Organiściaków. Bezpośrednią koordynacją współpracy między uczniami a dziećmi zajęły się dyrektor Domu Dziecka w Bardzie siostra Małgorzata Cur oraz nauczycielki z III LO: Ewa żuk oraz Edyta Strojna.
Za pomoc udzieloną w przygotowaniu musicalu serdecznie dziękujemy!
Wychowankowie Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie oraz
uczniowie III LO w Ząbkowicach śl.

Sukces ucznia ząbkowickiego Liceum
Photobucket
Najlepsi w województwie z ekologii
Najlepsi w województwie z ekologii

Jakub Głuszczak, Maciej Cerna i Kasia Kusiak – uczniowie ząbkowickiego Liceum Ogólnokształcącego na XXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej we Wrocławiu zyskali na poziomie pisemnym II etapu najwyższą punktację. Tym samym spośród zainteresowanej ekologią młodzieży zaprezentowali najwyższy poziom wiedzy z tego zakresu w województwie dolnośląskim . Jakub Głuszczak, uczeń IIc zdobył pierwsze miejsce i zakwalifikował się do etapu centralnego tejże Olimpiady.
Pierwszy etap miał miejsce w LO w Ząbkowicach śl. w styczniu br., 18 kwietnia odbył się II etap. Po teście pisemnym wśród 119 dolnoślązaków Jakub Głuszczak uzyskał 37 punktów na 50 możliwych, Maciej Czerna 30 i Kasia Kusiak 29. Jako zespół młodzież z ząbkowickiego Liceum zyskała największą liczbę punktów. W części ustnej spośród kilku zwycięzców wyłoniono trzech z województwa dolnośląskiego. Wśród trójki faworytów pierwsze miejsce zajął nasz uczeń. Olśniewał swoją błyskotliwością i ogromem wiedzy na temat m.in. autostrad.
5 i 6 czerwca odbędzie się centralny etap XXIV Olimpiady Ekologicznej w Warcinowie w woj. pomorskim.
Nauczycielką biologii jest znana nam już z sukcesów centralnych pani Aneta Szczakowska. To jej uczniowie w ubiegłym roku zdobyli pierwsze miejsce w Polsce w konkursie Mam haka na raka i w nagrodę wyjechali do Anglii na dwutygodniowy językowy obóz. Uczniom i nauczycielce składamy serdeczne gratulacje.

Matura w naszym LO. Początek pisemnych 4 maja 2009.
Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket
Akademia z okazji 218.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole 29 kwietnia 2009 r.
Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket
Photobucket Photobucket Photobucket
Maturzyści naszego LO opuścili szkolne mury
Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket
Gen Rosso znów w Ząbkowicach!!!
Gen Rosso znów w Ząbkowicach!!!
Międzynarodowa grupa przyjeżdża, by przedstawić nam aż pięć spektakli Streetlight. Oczywiście powstaną one we współpracy z młodzieżą III Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach śląskich. Całość jest potężnym echem projektu MOCNI BEZ PRZEMOCY, polskiej edycji, o której piszemy szczegółowo na stronie: www.mocnibezprzemocy.cba.pl.
Przypomnijmy: Gen Rosso jest to słynny międzynarodowy zespół muzyczny powstały w 1966 we włoskiej miejscowości Loppiano, składający się z 18 członków, 10 różnych narodowości. Wśród nich jedyny Polak – honorowy obywatel miasta i Ząbkowiczanin – Tomek Mikusiński. Grupa zagrała 2 000 koncertów, na których zgromadziło się ponad 5 000 000 widzów.
W marcu 2008 roku Gen Rosso po raz pierwszy zawitało do Polski w ramach polskiej edycji projektu MOCNI BEZ PRZEMOCY. Jego organizatorzy chcą wykształcić w młodzieży postawy altruistyczne przy jednoczesnym pokazaniu, że o własnej sile nie świadczy siła mięśni czy też siła pieniądza, lecz przede wszystkim siła własnej osobowości. Podczas trzech dni uczniowie naszego III LO, gimnazjów ząbkowickich i Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie przygotowali w ciągu warsztatów przedstawienie Streetlight wraz z przedprogramem. Warsztaty obejmowały taniec brazylijski, taniec hip hop. grupę aktorską i inne. Uczniowie tworzyli nawet scenografię oraz brali udział w reżyserii światła oraz dźwięku.
W najbliższych dniach będziemy mieli ponowną możliwość kilkakrotnego zobaczenia Streetlight, tak, by każdy miał szansę zapoznania się ze znanym zespołem, jego repertuarem oraz – co najważniejsze – wynikiem pracy z młodzieżą.
Streetlight to musical, oparty na wydarzeniach z getta w Chicago w 1969 roku. Dzielnica jest rządzona przez gangi i w zasadzie każdy musi być członkiem którejś z band. Czarnoskóry chłopiec Charles Moats próbuje się wyrwać z piekła wraz z kolegami, tworząc grupę Streetlight Band. Chce wygrać w konkursie młodych zespołów. śmierć Lisy – siostry przywódcy gangu – Treya – oraz jednocześnie dziewczyny najlepszego przyjaciela Charlesa – Jordana – staje się powodem sporu między gangiem a grupą Charlesa, chcącego uniknąć ponownego rozlewu krwi w ramach odwetu: Trey żąda od Jordana zemsty na mordercach Lisy dla udowodnienia swojej miłości wobec niej.
Jak potoczą się dalsze losy – tego nie zdradzimy, licząc tym samym na przybycie na koncerty, które odbędą się w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury w dniach: 29 i 30 kwietnia o godzinie 18.00. Dla szkół spektakle odbędą się 28, 29 i 30 kwietnia o godz. 11.00. Cena biletów wynosi dla młodzieży 10 zł, a dla dorosłych 20zł. Sprzedaż biletów prowadzi Sekretariat Ząbkowickiego Ośrodka Kultury .
Na 7 maja o godz. 18.00 zaplanowano koncert niepokazywanego dotąd w Polsce spektaklu „Zenit”, będącego w repertuarze grupy od 2006 roku.
Serdecznie zapraszamy
Młodzież III LO

My na śnieżniku 18 kwietnia 2009
Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket
Strona 139 z 146 << < 136 137 138 139 140 141 142 > >>
Copyright © 2015
5865949 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: