Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatMaj 20 2019 00:48:52 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
W świecie muzyki i poezji

Od pięciu lat pani Magdalena Halikowska, ucząca w naszym Liceum języka rosyjskiego, organizuje koncert zatytułowany „Miłość niejedno ma imię”.

Czytaj więcej...
GONE – GDY NIEKTÓRZY ZNIKAJĄ… CZYLI NOWOŚCI W BIBLOTECE SZKOLNEJ

Po ostatnich NOWOŚCIACH, w których polecałam książki popularnonaukowe i biograficzne, zapraszam na ciąg dalszy różności, które możecie znaleźć na półkach w naszej bibliotece: dziś polecam „coś do poczytania”.

Czytaj więcej...
DWA DNI PEŁNE WRAŻEŃ – MAJA BIAŁAS O PRZYGODZIE Z MEDIAMI

W dniach 15 i16 marca miałam okazję przeżyć niezapomnianą przygodę w postaci udziału w centralnych eliminacjach V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Po pokonaniu szkolnego etapu, jakim było napisanie eseju na jeden z 5 tematów, a następnie po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów z testów w etapie okręgowym przyszedł czas na finał, który odbył się na Uniwersytecie Warszawskim.

Czytaj więcej...
PODZIĘKOWANIE

W imieniu Czytelników oraz własnym składam serdeczne podziękowania Magdalenie Blicharskiej z klasy Ia oraz Mai Białas z klasy IIIb, a także Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy za podarowanie bibliotece szkolnej ciekawych książek.

Czytaj więcej...
Uczeń z „Jagiełły” – Marcin Wiśniewski – na Jagiellońskim Turnieju Matematycznym

Jagiellonowie niewątpliwie ustanowili kolebkę naszej kultury. Z tym rodem utożsamiamy zwycięstwo pod Grunwaldem, potęgę narodu polskiego czy też jedną z najlepszych uczelni w naszym kraju. Jednak ja dodałbym jeszcze, że zasłużyli się także dla…matematyki, a wszystko za sprawą Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego, do którego zachęciła mnie w pewien czwartkowy wieczór pani Ewa Żuk.

Czytaj więcej...
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Turbolandeskunde – Österreich

W piątek, 8 marca, troje uczniów: Witold Podraza z 2d, Kacper Bieńka z 1b oraz Paula Wierpowska z 1b pod opieką nauczycielki języka niemieckiego, pani Reginy Bigoś udało się na wojewódzki etap konkursu wiedzy o Austrii Turbolandeskunde do Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.

Czytaj więcej...
LICEALISTA Z PASJĄ – MACIEJ BŁAUCIAK: „IM WIĘCEJ POD GÓRĘ, TYM LEPIEJ!”

Od zawsze interesowałem się sportem, dosłownie każdą dziedziną (w przypadku mojej rodziny to chyba nic nadzwyczajnegohappy). Prowadzę bardzo aktywny tryb życia, uwielbiam wycieczki górskie, jazdę na rowerze, a zimą jazdę na nartach czy łyżwach i oczywiście bieganie. Ze sportów drużynowych najbardziej lubię siatkówkę – oglądać i grać.

Czytaj więcej...
Alchemik nie tylko dla chemika!

Już po raz drugi w naszej Szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK. 7 marca o godzinie 8:00 aż 38 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich, pod opieką pani Anety Szaczkowskiej oraz pani Anny Pajdak, zmierzyło się z zadaniami z różnych dziedzin chemii.

Czytaj więcej...
Wiedza o drobnoustrojach, którą warto posiadać

W sobotę 23.02.2019 po raz kolejny uczennice klasy 2a, biologiczno-chemicznej uczestniczyły w wykładzie zorganizowanym w ramach Wszechnicy Chemicznej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czytaj więcej...
Manekiny w zgubnym pędzie

19.02 2019 r. klasy I b i II a pod opieką pani Urszuli Zachary i Magdaleny Halikowskiej pojechały do wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych,aby tam obejrzeć przejmującą, aczkolwiek trudną sztukę pt ."Zabójca czasu" w reżyserii Maćko Prusaka.

Czytaj więcej...
Jestem medium

Czas, w którym żyjemy, wymusza na nas ogólną znajomość przestrzeni medialnej, bo świat mediów ma coraz większe znaczenie, a często jest ważniejszy niż to, co dzieje się naprawdę. Właśnie takąobszerną wiedzę sprawdza Olimpiada Medialna.

Czytaj więcej...
Strona 2 z 121 < 1 2 3 4 5 > >>
Copyright © 2015
1859589 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: