Finał Olimpiady Wiedzy o Mediach zwycięski dla naszych licealistów!
Dodane przez Administrator dnia Marzec 27 2023 06:27:30
Album foto

W dniach 17 i 18 marca br. odbył się 9. finał Olimpiady Wiedzy o Mediach...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

W dniach 17 i 18 marca br. odbył się 9. finał Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu współczesnych mediów. Biorący w nim udział mają szansę na zdobycie indeksów na studia dziennikarskie, poznanie uczelni organizujących poszczególne etapy zmagań oraz wygranie nagród rzeczowych.


W tej edycji do trzeciego etapu konkursu zakwalifikowali się trzej uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich. Hanna Gwóźdź i Kacper Żurak z klasy 4B oraz Dawid Tracz z klasy 2B. Spośród 150 kandydatów ubiegających się o indeksy na studia, sukces odniosła dwójka licealistów z Ząbkowic. Hannie Gwóźdź i Kacprowi Żurakowi udało się uzyskać tytuły laureatów. Nasi reprezentanci mieli również okazję uczestniczenia w spotkaniu z dziennikarką Katarzyną Górniak (Fakty TVN) oraz debacie na temat FOMO. Olimpijczycy zwiedzili też Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, co dało im możliwość poznania uczelni, jej studentów oraz pracowników.


Drugiego dnia konkursowych zmagań odbył się quiz, w którym wzięło udział dwanaścioro uczestników, którzy zdobyli najwyższe wyniki. W zabawie, zorganizowanej na wzór programu “Jeden z Dziesięciu”, rywalizował Kacper Żurak, któremu udało się wywalczyć 8. miejsce w ogólnopolskim konkursie. Najlepsi, oprócz tytułu laureata oraz indeksów na studia, mogli też liczyć na nagrody pieniężne i rzeczowe. Zwycięzca Olimpiady Wiedzy o Mediach uzyskał możliwość publikacji własnego artykułu w dwumiesięczniku Press.


Po zakończonym drugim dniu pobytu w stolicy, grupa uczniów z ząbkowickiego liceum zdecydowała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie mogła oglądać dzieła najsłynniejszych polskich i zagranicznych artystów.


Wielkie podziękowania należy złożyć Paniom Dorocie Sikorze oraz Urszuli Zacharze, gdyż objęły tegorocznych olimpijczyków swoją opieką oraz służyły im radą. Sukcesu Kacpra i Hanny nie byłoby również bez Pani Magdaleny Kotowicz, która już w pierwszej klasie liceum zachęciła ich do brania udziału w konkursie. Coroczne startowanie licealistów z Ząbkowic Śląskich w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach stało się już tradycją.


Liczymy na to, że zwyczaj ten zostanie podtrzymany, a kolejne roczniki naszych licealistów będą zdobywać indeksy na wymarzone studia!

Hanna Gwóźdź