Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatKwiecie 24 2019 13:56:25 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Projekt Rozwój Ekonomii Społecznej w regionie wałbrzyskim

Fundacja Merkury wspólnie z Forum Aktywności Lokalnej oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej mają zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Rozwój ekonomii społecznej w regionie wałbrzyskim”. Spotkanie ma na celu zbadanie Państwa potrzeb szkoleniowych, udzielenie wsparcia w zakresie działalności na rzecz rozwijania ekonomii społecznej oraz przybliżenie idei projektu „Rozwój ekonomii społecznej w regionie wałbrzyskim”.
Podczas spotkania zostaną Państwo poinformowani o możliwości skorzystania z naszych bezpłatnych usług marketingowych, wspierających potencjał wybranych podmiotów ekonomii społecznej, takich jak przygotowanie filmu promującego usługi podmiotów ekonomii społecznej, jego emisja w mediach internetowych oraz produkcja ulotek promujących podmioty ekonomii społecznej, jak i przekazanie pakietów promocyjnych dla tychże podmiotów.
Spotkanie odbędzie się 30 czerwca 2010 roku o godzinie 11:00 w Ząbkowicach Śląskich. W sprawie miejsca poinformujemy dokładnie zainteresowanych spośród Państwa w odrębnym mailu.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 74 848 01 00. Prosimy o mailowe potwierdzenie chęci uczestnictwa w spotkaniu najpóźniej do 23 czerwca 2010 roku (tj. środa) na adres: maria@forum.hb.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Warto zwiedzać Góry Stołowe

31 maja 2010 r. wybraliśmy się w Góry Stołowe. W tej imprezie uczestniczyli uczniowie z klasy II d z III Liceum Ogólnokształcącego . Wyjechaliśmy busem spod szkoły o godzinie 9.00 i udaliśmy się na Szczeliniec. Po drodze zwiedziliśmy bazylikę NMP w Wambierzycach,
potem powędrowaliśmy na Skalne Grzyby i podziwialiśmy potęgę natury. Jednakże prawdziwym wyzwaniem okazało się samo dotarcie do schroniska „Na Szcelińcu” z ciężkimi plecakami i w strugach deszczu. Musieliśmy pokonać 685 schodów, które nie należały do najłatwiejszych, jednak daliśmy radę. Pod wieczór wypogodziło się i można było podziwiać panoramę Ziemi Kłodzkiej i Czech. Mimo zmęczenia i tak wystarczyło sił na długie nocne Polaków rozmowy…
Następnego dnia z samego rana udaliśmy się z Karłowa czerwonym szlakiem na Błędne Skały. Dużo czasu pochłonęła nam droga do tego miejsca, ale było warto! Według mnie te skały powinny się nazywać obłędne, gdyż są tak ciekawym i niespotykanym elementem przyrody. Wiele frajdy sprawiło nam samo przeciskanie się przez maleńkie szczeliny skał, które wydawały się nie do przejścia. To atrakcja dla chudych! Poznaliśmy też miłego Liczyrzepę, który okazał się bardzo gadatliwym i sympatycznym panem.
Schodząc zielonym szlakiem skrajem Skalnika, mieliśmy okazję podziwiać tamtejszą przyrodę, niespotykaną roślinność: wrzosy, mchy, świerki z rozłożystymi gałęziami, jakich się nawet nie spotyka w najwymyślniejszych baśniach. To wszystko sprawiało, że człowiek czuł się jak w raju, daleki od codzienności. Po długiej wędrówce nie zabrakło też rozrywek. Wszyscy na pewno wspominają grillowanie, kiełbaski, śpiew i grę na gitarach klasowych artystów..
Ciekawą atrakcją wycieczki było zwiedzanie rezerwatu przyrody na Szczelińcu, gdzie obserwowaliśmy wyrzeźbione niczym ręką człowieka skały przypominające wyglądem na przykład wielbłąda czy kwokę. Inne sprawiały, że byliśmy w piekle lub w niebie w zależności od położenia i kształtu skał. Z tronu Liczyrzepy, Ducha Gór, znowu można było podziwiać niecodzienne krajobrazy.
W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się do Kaplicy Czaszek w Czermnej. Przewodnik przedstawił historię wojny trzydziestoletniej i jej skutki.. Ściany i sufit kaplicy są wytapetowane ludzkimi czaszkami i kośćmi. W podziemnej krypcie, którą nam również pokazano, znajdują się tysiące ludzkich czaszek. Wszystko to przywodzi na myśl motyw vanitas.
Myślę, że tę wyprawę możemy zaliczyć do jednych z najciekawszych wycieczek. Dzięki niej zapoznaliśmy się z bogactwem naszych okolic i w końcu je docenimy. Nie straszny był nam deszcz czy zimny wiatr, my i tak daliśmy radę, bo wiedzieliśmy, że warto.
. Przemyślana organizacja wycieczki i sponsoring sprawiły, że koszt jej był niewielki.
Serdecznie dziękujemy Panom – sponsorom z Zarządu Powiatowego PSL w Ząbkowicach Śl: za finansową pomoc:
Staroście Ząbkowickiemu Ryszardowi Nowakowi,
Sekretarzowi Powiatu Józefowi Halarewiczowi,
Prezesowi Zarządu Miejsko-Gminnego w Ząbkowicach Śl. Aleksandrowi Antoszowi,
Radnemu Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śl. Henrykowi Ziębie,
Radzie Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śl.

Dorota Maciejewska

Rekrutacja 2010/2011 - Aktualizacja!

Informujemy, że została całkowicie zaktualizowana podstrona dotycząca rekrutacji, można ją znaleźć w GÓRNYM MENU lub skorzystać z linku poniżej:

https://lozabkowice.pl/viewpage.php?page_id=59Zamieszczono także podanie, gotowe do wydruku, można je pobrać z podstrony rekrutacji lub z linku poniżej:

Podanie-2010/2011

Cogito ergo sum - NOWOŚÆ na stronie!


Właśnie została dodana nowa podstrona na temat Cogito ergo sum. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Link w MENU GÓRNYM, można także skorzystać z linku poniżej:
https://lozabkowice.pl/viewpage.php?page_id=58
Rajd w maj to raj
Rajd klasy II D, 7 maja

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych - 30 kwietnia 2010 roku
Pożegnanie klas trzecich

Zaproszenie na spotkanie Sympatyków ząbkowickiego Liceum
Serdecznie zapraszamy Osoby zainteresowane działalnością na rzecz rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śl. na zebranie, które odbędzie się 1 grudnia 2009 r. w auli Szkoły przy Powstańców Warszawy 8b o godz. 17.00.

Stowarzyszenie Absolwentów,
Nauczycieli i Przyjaciół
LO w Ząbkowicach Śl.
Spotkanie młodzieży z Wicemarszałkiem Stanisławem Longawą 16 listopada 2009


Zobacz wszystkie zdjęcia!
Obejrzeliśmy "Powrót do domu" Harolda Pintera w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu 14.11.2009
Harold Pinter, wybitny współczesny dramaturg angielski, laureat Nagrody Nobla z 2005 r., odsłania w swoich dramatach prawdy dotyczące ludzkiego losu z brutalnym okrucieństwem, czego byliśmy świadkami, oglądając spektakl: „Powrót do domu” w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.
O czym opowiada przedstawienie? Do starego wygodnego domu dziedziczonego z pokolenia na pokolenie, w którym mieszka ojciec, emerytowany rzeźnik z dwoma dojrzałymi synami i jego nieżonaty brat kierowca taksówek, powraca po wielu latach nieobecności najstarszy brat z żoną. Niestety, nie liczą się tutaj ani więzy krwi, ani przyzwoitość. Ruth tarza się na tapczanie na oczach męża z jego bratem. Ostatecznie zostaje z mężczyznami. Jej mąż sam wraca do nieletnich trzech synów.
Dlaczego fascynuje sztuka? Może ta męska nagość i nieporadność w domu bez kobiety? Może brutalny język i żenująca prawda o mężczyznach, ich apodyktycznej naturze, braku wyobraźni o kobiecie. To, że są wstrętni w stosunku do siebie i powracającego brata?
„Nie miłość rządzi tutaj, ale zasada władzy i podporządkowania się. I jeszcze coś dominuje w psychice tych mężczyzn – tych, a może chodzi autorowi o wszystkich mężczyzn. Jest to mizoginizm, wynikający tyleż samo z pożądania kobiety, co z obawy przed nią , przed jej władzą i własną nieadekwatnością w stosunkach z nią” – czytamy w eseju Bolesława Taborskiego.
Sztuka to fascynująca dziedzina. Granice między realnością a sennym marzeniem zostają tutaj zatarte. Nie wiadomo, co dzieje się realnie, ale na pewno wiadomo, czego się pragnie i jak wyglądałaby rzeczywistość, gdyby pragnienia stawały się rzeczywistością.
Taborski stwierdza: „ To nie teatr realistyczny, to teatr realnego absurdu. Paradoks zaś polega na tym, że absurd realny jest tylko pozornie absurdem”.
Ludzka natura jest o wiele bardziej skomplikowana niż wydawałoby się na pozór. Nikt lepiej jej nie zgłębił od artystów. Nawet psycholodzy nich się z nimi nie równają. Dlatego warto bywać w teatrze. Gra tutaj nie tylko słowo. Dlatego teatr to szczególnie fascynująca dziedzina sztuki. Przewyzsza ją jedyny mistrz - natura oglądana zwłaszcza podczas górskich rajdów.
Młodzież ząbkowickiego LO w Kopalni Złota i w Złotych Górach 12.11.2009 r.


Zobacz wszystkie zdjęcia!

Święto Niepodległości 10.11.2009r.


Zobacz wszystkie zdjęcia!

Strona 112 z 120 << < 109 110 111 112 113 114 115 > >>
Copyright © 2015
1834760 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: