Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 15 2024 20:10:11 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Lekcje biologii w ostatnich tygodniach roku szkolnego

Wszyscy czekamy na koniec roku szkolnego. Ostatnie tygodnie – wycieczki klasowe, ostatni tydzień – luźniejsze zajęcia i więcej możliwości niż tylko sprawdziany, kartkówki, pytanie, zadania domowe, wreszcie zabawa i poznawanie tego, co najciekawsze, praktyczne i najdłużej się pamięta.

Skończył się czas pandemii, szczególnej ostrożności, dezynfekcji, bezpiecznej odległości itd. Mogliśmy wrócić na lekcjach biologii do obserwacji mikroskopowych. Ile zaległych nie- oglądanych dotychczas preparatów, przeprowadzanych doświadczeń biologicznych! Udało się nam to w końcu. To był prawdziwy czas obserwacji mikroskopowych. Robiliśmy rysunki, zdjęcia spod mikroskopów, to wszystko jak mogliśmy udokumentować i zapamiętać świat nie widziany gołym okiem.

Naszymi umiejętnościami podzieliliśmy się z uczniami szkół podstawowych, którzy odwiedzili nas podczas Drzwi Otwartych w naszym Liceum Ogólnokształcącym 7 czerwca br. Przedstawiciele klasy biologiczno – chemicznej w składzie: Ala Cenarska, Marlena Gąsienica, Jula Kołodziej i Hania Rusnak z klasy II A przygotowały pod kierunkiem nauczycielki biologii pani Reginy Bigoś nie tylko prezentację multimedialną – „Czego nauczyliśmy się w klasie biologiczno – chemicznej?”, ale również praktyczne zajęcia mikroskopowe dla naszych młodszych koleżanek i kolegów, którzy właśnie wybrali naszą szkołę do kontynuowania i pogłębiania swojej wiedzy z różnych przedmiotów, nie tylko ogólnokształcących.

Mieliśmy wiele przyjemności w odkrywaniu świata nie tylko z książek, lecz pod mikroskopem, który jest dużo ciekawszy i pozwala lepiej zrozumieć prawidłowości biologiczne.


Tekst: Hanna Rusnak (ucz. kl.IIA)
Zdjęcia: Karina Bury (ucz. kl. IA) i wszyscy uczniowie zajęć z mikroskopami

Copyright © 2015
5498393 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: