Lekcje biologii w ostatnich tygodniach roku szkolnego
Dodane przez Administrator dnia Lipiec 15 2022 18:08:54
Album foto

Wszyscy czekamy na koniec roku szkolnego...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

Wszyscy czekamy na koniec roku szkolnego. Ostatnie tygodnie – wycieczki klasowe, ostatni tydzień – luźniejsze zajęcia i więcej możliwości niż tylko sprawdziany, kartkówki, pytanie, zadania domowe, wreszcie zabawa i poznawanie tego, co najciekawsze, praktyczne i najdłużej się pamięta.

Skończył się czas pandemii, szczególnej ostrożności, dezynfekcji, bezpiecznej odległości itd. Mogliśmy wrócić na lekcjach biologii do obserwacji mikroskopowych. Ile zaległych nie- oglądanych dotychczas preparatów, przeprowadzanych doświadczeń biologicznych! Udało się nam to w końcu. To był prawdziwy czas obserwacji mikroskopowych. Robiliśmy rysunki, zdjęcia spod mikroskopów, to wszystko jak mogliśmy udokumentować i zapamiętać świat nie widziany gołym okiem.

Naszymi umiejętnościami podzieliliśmy się z uczniami szkół podstawowych, którzy odwiedzili nas podczas Drzwi Otwartych w naszym Liceum Ogólnokształcącym 7 czerwca br. Przedstawiciele klasy biologiczno – chemicznej w składzie: Ala Cenarska, Marlena Gąsienica, Jula Kołodziej i Hania Rusnak z klasy II A przygotowały pod kierunkiem nauczycielki biologii pani Reginy Bigoś nie tylko prezentację multimedialną – „Czego nauczyliśmy się w klasie biologiczno – chemicznej?”, ale również praktyczne zajęcia mikroskopowe dla naszych młodszych koleżanek i kolegów, którzy właśnie wybrali naszą szkołę do kontynuowania i pogłębiania swojej wiedzy z różnych przedmiotów, nie tylko ogólnokształcących.

Mieliśmy wiele przyjemności w odkrywaniu świata nie tylko z książek, lecz pod mikroskopem, który jest dużo ciekawszy i pozwala lepiej zrozumieć prawidłowości biologiczne.


Tekst: Hanna Rusnak (ucz. kl.IIA)
Zdjęcia: Karina Bury (ucz. kl. IA) i wszyscy uczniowie zajęć z mikroskopami