Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatStycze 25 2020 02:15:03 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2019/2020Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Nadszedł długo wyczekiwany przez nas dzień. Od początku czerwca szykowaliśmy się na rozpoczęcie wakacji. Plany, spotkania, ogniska, to wszystko było w zasięgu ręki, wystarczyło poczekać na odebranie świadectwa, by móc ruszyć w świat. Uroczystość odbyła się w szkolnej auli 19 czerwca o godzinie 8:15. Dokładnie wtedy społeczność uczniowska zebrała się w jednym miejscu, żeby pożegnać nauczycieli oraz pracowników LO, których ponownie ujrzy już we wrześniu.
Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich Sandra Postawa na wstępie powitała przybyłych na tę uroczystość gości: Wicestarostę, pana Waldemara Wieję, panią Krystynę Zerbok, Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, panią Esterę Zielińską, Kierownik Internatu Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, pana Dyrektora Tomasza Błauciaka, panią Wicedyrektor Mariolę Hajduk, wszystkich nauczycieli, rodziców oraz drogich licealistów.
Po przywitaniu w auli rozbrzmiał hymn szkolny z dopełnieniem dziesiątek przeróżnych głosów – jak wiadomo, do naszego Liceum chodzą rozmaite osoby i osobowości, ale razem tworzymy nierozerwalną jedność. Symboliczny bukiet dla całego grona pedagogicznego wręczyliśmy na ręce Dyrekcji. Ten mały gest oznaczał podziękowanie dla pedagogów za trud włożony w nasze nauczanie. Drodzy Nauczyciele, gdyby nie Wasze starania i niezliczona pomoc, pewnie wielu z nas nie dostałoby pozytywnego świadectwa. Gorąco dziękujemy! Reszta zebranej kwoty, w porozumieniu z nauczycielami, została przeznaczona na rehabilitację Natalii Rękawik, z nadzieją na szybki powrót do zdrowia.
Nadszedł moment wręczenia przez pana Dyrektora dokumentów ukończenia i promocji do kolejnej klasy oraz wszelkich wyróżnień. W tym roku szkolnym aż 39 osób z pierwszych i drugich klas uzyskało średnią 4,75 i wyżej! To im właśnie uroczyście wręczono świadectwa z wyróżnieniem. Na zdjęciach widać, jak tłoczno zrobiło się na środku auli! A tak przedstawia się lista najlepszych:1a – Joanna Kantor, Magdalena Szaczkowska, Kamila Zazula;
1b: Kacper Bieńka, Katarzyna Kubacka, Paula Wierpowska;
1c: Jędrzej Krzywonos, Sandra Postawa, Lilianna Szaczkowska, Katarzyna Zielecka;
1d: Wojciech Ciapka, Emilia Danik, Zuzanna Forczek, Ewelina Fryc, Karolina Gnach, Marcin Pałyga, Sandra Stawasz, Maciej Zieliński;
2a: Laura Karpińska, Julia Kornafel, Kamila Łyko, Julia Marcinków;
2b: Agnieszka Brzostek, Nicole Burczak, Dominika Dyl, Martyna Obrał, Magdalena Ozga;
2d: Julia Glina, Dominika Głowacka, Tomasz Hołub, Klaudia Kłubowicz, Laura Machnik, Aleksandra Ostropolska, Witold Podraza, Magdalena Potok, Patryk Studnicki, Ewa Trębacz;
2e: Karolina Matuszczyk, Natalia Nowosad.
Na szczególną nagrodę zasłużyli uczniowie, którzy wykazali się wysoką średnią, udziałem w olimpiadach i konkursach, zaangażowaniem w życie szkoły, a także swoją oryginalną pasją. Witold Podraza to finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (matura już zaliczona na 100%), uczestnik etapów okręgowych różnych olimpiad i konkursów, za te osiągnięcia oraz średnią ocen 5,38 został rekomendowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Ewa Trębacz (5,5) Kacper Bieńka (5,41) i Tomasz Hołub (5, 5,38) otrzymają nagrody Zarządu Powiatu podczas sesji Rady Powiatu. Julii Glinie (5,13), Marcinowi Pałydze (5,24) i Maciejowi Zielińskiemu (5,18) już na uroczystości Wicestarosta, pan Waldemar Wieja wręczył nagrody Zarządu Powiatu. Specjalne uznanie Rada Rodziców przyznała Laurze Karpińskiej (5,11 i udział w finale V Dolnośląskiego Konkursu Genetycznego dla Licealistów).
Gratulujemy każdemu wyróżnionemu, bo taka wysoka średnia i czerwony pasek to nie lada wyczyn, zwłaszcza że nagrodzeni łączą naukę z innymi zajęciami.
Przez całą uroczystość nasi utalentowani uczniowie zdumiewali publiczność. Weronika Osmęda razem z Patrykiem Studnickim przedstawili układ taneczny, zaskakując niezwykłą gracją i profesjonalizmem wykonania. Klaudia Kłubowicz i Ewa Trębacz natomiast zaszczyciły nas umiejętnościami śpiewu, ten duet żeński nie ma sobie równych. Swoje pięć minut na scenie miała również nasza licealna grupa taneczna złożona z cudownych tancerek: Weroniki Osmędy, Julii Marcinków, Laury Machnik, Mileny Skałuby, Zuzi Sztogryn oraz Oli Sierki. Dziewczyny wystąpiły w choreografii do znanej wokalistki Beyonce. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami!
Nie można ominąć wystąpienia pani Krystyny Zerbok oraz pani Estery Zielińskiej, które w pięknych słowach podziękowały za współpracę w minionym roku szkolnym. Pan Waldemar Wieja podziękował pani Dorocie Wołyniec i panu Dariuszowi Sowie za działalność pozaszkolną.
Największą niespodzianką była jednak nagroda w postaci dwóch nagich mieczy dla Rafała Bocianowskiego jako Honorowego Absolwenta Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich, wręczona przez panią Jolantę Depczyńską, a wymyślona i przygotowana przez panią Anetę Klinke-Osadnik. „Po raz pierwszy nie wiedziałem co powiedzieć…” – tak właśnie skomentował Laureat, trzymając w dłoniach poduszkę z prezentem. Odwiedzał mury dawnej szkoły i to nie był problem, aby zobaczyć Go na korytarzu podczas rozmowy z młodszymi koleżankami i kolegami, a także nauczycielami. Gratulujemy z całego serca i przychodź jak najczęściej!
Na zakończenie pan Tomasz Błauciak podziękował klasie 2d, która wraz z wychowawczynią, panią Ewą Żuk przygotowała uroczystość. Nagłośnieniem zajęli się Dawid Seweryn, Kacper Krupiński i Kacper Wawrzyniak, im także należy się uznanie.
Rok szkolny minął w zastraszająco szybkim tempie. Uczniowie po apelu udali się do klas po odebranie świadectw, gdzie pożegnali się z nauczycielami na dwa długie miesiące. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w komplecie, razem z nowymi przybyszami – absolwentami gimnazjów oraz szkół podstawowych. Będzie nas bardzo wiele, a to oznacza rok pełen nowych wyzwań. Życzymy wszystkiego dobrego i bezpiecznych wakacji!

Tekst: Sandra Postawa (1c) oraz Michał Zięba (1d)
Foto: pani Aneta Klinke-Osadnik, pani Magdalena Halikowska, Michał Zięba (1d), Kacper Krzywak (2e)

Copyright © 2015
2234616 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: