Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Dodane przez Administrator dnia Luty 23 2019 12:56:00

Nadszedł długo wyczekiwany przez nas dzień. Od początku czerwca szykowaliśmy się na rozpoczęcie wakacji. Plany, spotkania, ogniska, to wszystko było w zasięgu ręki, wystarczyło poczekać na odebranie świadectwa, by móc ruszyć w świat.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Nadszedł długo wyczekiwany przez nas dzień. Od początku czerwca szykowaliśmy się na rozpoczęcie wakacji. Plany, spotkania, ogniska, to wszystko było w zasięgu ręki, wystarczyło poczekać na odebranie świadectwa, by móc ruszyć w świat. Uroczystość odbyła się w szkolnej auli 19 czerwca o godzinie 8:15. Dokładnie wtedy społeczność uczniowska zebrała się w jednym miejscu, żeby pożegnać nauczycieli oraz pracowników LO, których ponownie ujrzy już we wrześniu.
Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich Sandra Postawa na wstępie powitała przybyłych na tę uroczystość gości: Wicestarostę, pana Waldemara Wieję, panią Krystynę Zerbok, Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, panią Esterę Zielińską, Kierownik Internatu Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, pana Dyrektora Tomasza Błauciaka, panią Wicedyrektor Mariolę Hajduk, wszystkich nauczycieli, rodziców oraz drogich licealistów.
Po przywitaniu w auli rozbrzmiał hymn szkolny z dopełnieniem dziesiątek przeróżnych głosów – jak wiadomo, do naszego Liceum chodzą rozmaite osoby i osobowości, ale razem tworzymy nierozerwalną jedność. Symboliczny bukiet dla całego grona pedagogicznego wręczyliśmy na ręce Dyrekcji. Ten mały gest oznaczał podziękowanie dla pedagogów za trud włożony w nasze nauczanie. Drodzy Nauczyciele, gdyby nie Wasze starania i niezliczona pomoc, pewnie wielu z nas nie dostałoby pozytywnego świadectwa. Gorąco dziękujemy! Reszta zebranej kwoty, w porozumieniu z nauczycielami, została przeznaczona na rehabilitację Natalii Rękawik, z nadzieją na szybki powrót do zdrowia.
Nadszedł moment wręczenia przez pana Dyrektora dokumentów ukończenia i promocji do kolejnej klasy oraz wszelkich wyróżnień. W tym roku szkolnym aż 39 osób z pierwszych i drugich klas uzyskało średnią 4,75 i wyżej! To im właśnie uroczyście wręczono świadectwa z wyróżnieniem. Na zdjęciach widać, jak tłoczno zrobiło się na środku auli! A tak przedstawia się lista najlepszych:1a – Joanna Kantor, Magdalena Szaczkowska, Kamila Zazula;
1b: Kacper Bieńka, Katarzyna Kubacka, Paula Wierpowska;
1c: Jędrzej Krzywonos, Sandra Postawa, Lilianna Szaczkowska, Katarzyna Zielecka;
1d: Wojciech Ciapka, Emilia Danik, Zuzanna Forczek, Ewelina Fryc, Karolina Gnach, Marcin Pałyga, Sandra Stawasz, Maciej Zieliński;
2a: Laura Karpińska, Julia Kornafel, Kamila Łyko, Julia Marcinków;
2b: Agnieszka Brzostek, Nicole Burczak, Dominika Dyl, Martyna Obrał, Magdalena Ozga;
2d: Julia Glina, Dominika Głowacka, Tomasz Hołub, Klaudia Kłubowicz, Laura Machnik, Aleksandra Ostropolska, Witold Podraza, Magdalena Potok, Patryk Studnicki, Ewa Trębacz;
2e: Karolina Matuszczyk, Natalia Nowosad.
Na szczególną nagrodę zasłużyli uczniowie, którzy wykazali się wysoką średnią, udziałem w olimpiadach i konkursach, zaangażowaniem w życie szkoły, a także swoją oryginalną pasją. Witold Podraza to finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (matura już zaliczona na 100%), uczestnik etapów okręgowych różnych olimpiad i konkursów, za te osiągnięcia oraz średnią ocen 5,38 został rekomendowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Ewa Trębacz (5,5) Kacper Bieńka (5,41) i Tomasz Hołub (5, 5,38) otrzymają nagrody Zarządu Powiatu podczas sesji Rady Powiatu. Julii Glinie (5,13), Marcinowi Pałydze (5,24) i Maciejowi Zielińskiemu (5,18) już na uroczystości Wicestarosta, pan Waldemar Wieja wręczył nagrody Zarządu Powiatu. Specjalne uznanie Rada Rodziców przyznała Laurze Karpińskiej (5,11 i udział w finale V Dolnośląskiego Konkursu Genetycznego dla Licealistów).
Gratulujemy każdemu wyróżnionemu, bo taka wysoka średnia i czerwony pasek to nie lada wyczyn, zwłaszcza że nagrodzeni łączą naukę z innymi zajęciami.
Przez całą uroczystość nasi utalentowani uczniowie zdumiewali publiczność. Weronika Osmęda razem z Patrykiem Studnickim przedstawili układ taneczny, zaskakując niezwykłą gracją i profesjonalizmem wykonania. Klaudia Kłubowicz i Ewa Trębacz natomiast zaszczyciły nas umiejętnościami śpiewu, ten duet żeński nie ma sobie równych. Swoje pięć minut na scenie miała również nasza licealna grupa taneczna złożona z cudownych tancerek: Weroniki Osmędy, Julii Marcinków, Laury Machnik, Mileny Skałuby, Zuzi Sztogryn oraz Oli Sierki. Dziewczyny wystąpiły w choreografii do znanej wokalistki Beyonce. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami!
Nie można ominąć wystąpienia pani Krystyny Zerbok oraz pani Estery Zielińskiej, które w pięknych słowach podziękowały za współpracę w minionym roku szkolnym. Pan Waldemar Wieja podziękował pani Dorocie Wołyniec i panu Dariuszowi Sowie za działalność pozaszkolną.
Największą niespodzianką była jednak nagroda w postaci dwóch nagich mieczy dla Rafała Bocianowskiego jako Honorowego Absolwenta Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich, wręczona przez panią Jolantę Depczyńską, a wymyślona i przygotowana przez panią Anetę Klinke-Osadnik. „Po raz pierwszy nie wiedziałem co powiedzieć…” – tak właśnie skomentował Laureat, trzymając w dłoniach poduszkę z prezentem. Odwiedzał mury dawnej szkoły i to nie był problem, aby zobaczyć Go na korytarzu podczas rozmowy z młodszymi koleżankami i kolegami, a także nauczycielami. Gratulujemy z całego serca i przychodź jak najczęściej!
Na zakończenie pan Tomasz Błauciak podziękował klasie 2d, która wraz z wychowawczynią, panią Ewą Żuk przygotowała uroczystość. Nagłośnieniem zajęli się Dawid Seweryn, Kacper Krupiński i Kacper Wawrzyniak, im także należy się uznanie.
Rok szkolny minął w zastraszająco szybkim tempie. Uczniowie po apelu udali się do klas po odebranie świadectw, gdzie pożegnali się z nauczycielami na dwa długie miesiące. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w komplecie, razem z nowymi przybyszami – absolwentami gimnazjów oraz szkół podstawowych. Będzie nas bardzo wiele, a to oznacza rok pełen nowych wyzwań. Życzymy wszystkiego dobrego i bezpiecznych wakacji!

Tekst: Sandra Postawa (1c) oraz Michał Zięba (1d)
Foto: pani Aneta Klinke-Osadnik, pani Magdalena Halikowska, Michał Zięba (1d), Kacper Krzywak (2e)