Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatStycze 25 2020 03:01:54 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2019/2020Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
To tylko Ząbkowice? To AŻ Ząbkowice!

„Ząbkowice znane i nieznane” – to hasło wyprawy Id po Ząbkowicach. W piątek, 14 czerwca zaczęliśmy od mieczy, następnie przystanęliśmy pod Wieżą Ciśnień, potem zatrzymaliśmy się na ulicy Ziębickiej, aby zobaczyć herb, następnie przeszliśmy przez Dolnośląską, tropiąc pozostałości po synagodze. Posłuchaliśmy, jak Noemi opowiada o miejscu bliskim jej sercu – zborze zielonoświątkowców. Kolejny postój był pod ratuszem, skąd otrzymaliśmy materiały informacyjne, za które bardzo dziękujemy! Zawędrowaliśmy pod Krzywą Wieżę, obejrzeliśmy studnię i zrewitalizowane podwórze. Pozostałości po dawnej nekropolii na ulicy 1 Maja uświadomiły nam, jak kruche jest ludzkie życie, jak zmieniały się dzieje miasta i jak różny był wygląd nagrobków w porównaniu do dzisiejszych pomników. Krótko mówiąc – zobaczyliśmy to, co dawne i to, co odnowione lub nowoczesne. Po drodze zwracaliśmy uwagę na świeże elewacje, nowe budynki, zauważaliśmy także to, co wymaga inwestycji.

Trasa wyprawy kończyła się w Urzędzie Miasta. Niedługo staniemy się pełnoletni i kontakty z tą instytucją będą nieuniknione. Mieliśmy tu być tylko chwilę, a zostaliśmy ponad godzinę! Pan Marcin Orzeszek przedstawił zasady funkcjonowania Urzędu, jego zadania, a następnie oprowadzani przez panów Szymona Radziszewskiego i Patryka Rzepeckiego zaglądaliśmy do pomieszczeń, w których załatwia się różne sprawy. Od przemiłych urzędujących tam osób dowiadywaliśmy się o ich zadaniach i zakresach działalności. Było i poważnie, i wesoło, i nawet…śpiewająco! Nie zobaczyliśmy wszystkiego, ale obiecaliśmy powrócić we wrześniu, żeby dokończyć wyprawę. Dziękujemy Urzędowi Miasta za umożliwienie nam tego swego rodzaju „zwiedzania”, a panom oprowadzającym za to, że zapanowali nad naszą 32-osobową grupą i okazali nam wyjątkową cierpliwość!

Wyruszyliśmy z mapkami, ale jak zwykle wyszło spontanicznie. Już mamy apetyty na następne tego typu wyprawy, ale to może już w przyszłym roku szkolnym!

Tekst: Tamara Tomasiak, kl. Id
Foto: Aleksandra Fiedeń, Zuzanna Forczek, Emilia Danik, kl. Id

Copyright © 2015
2234654 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: