Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatMaj 28 2018 03:06:28 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2018

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Minifinał – max zabawy!

Tuż przed feriami w naszym Liceum odbył się drugi już minifinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, połączony z pokazem talentów oraz konkursem na najlepsze przebranie.

12 stycznia w auli zebrała się cała społeczność szkolna, a uczestników oceniało jury pań w składzie: Jolanta Depczyńska, Aneta Klinke-Osadnik, Ewa ¯uk, Dorota Wołyniec, Sylwia Machnik oraz służąca pomocą w organizowaniu minifinału – pani Elżbieta Wąż. Aby wygrać, należało wykazać się kreatywnością, pomysłowością, sprytem oraz poczuciem rytmu. I tak najlepiej przebrany okazał się Mateusz £aszczewski z klasy 1e, występujący w stroju SpongeBoba. Natomiast w pokazie talentów zwyciężył „Jełomir” – Mateusz Jeł z klasy 3c w parodii piosenki „Miłość w Zakopanem”. Najbardziej zaangażowana klasa, czyli 1e wygrała dodatkowy dzień wycieczkowy w roku szkolnym 2017/2018.

Uroku naszej szkolnej imprezie dodały dwie niezastąpione nauczycielki – panie Jolanta Depczyńska i Aneta Klinke-Osadnik. Uroczymi strojami potwierdziły, że każdy może się dobrze bawić i przy tym pomagać. W finale pani Depczyńska przybliżyła osobiste doświadczenie swojej córki, pracującej w szpitalu jako neonatolog, podkreślając, iż na specjalistycznych urządzeniach oddziału noworodkowego znajdują się czerwone serduszka, a bez takiego sprzętu wiele dzieci nie miałoby szans na wyleczenie. To najpiękniejszy dowód ratowania zdrowia i życia dzięki funduszom zbieranym do puszek WOŚP.

Podczas minifinału można było wziąć udział w emocjonujących licytacjach voucherów do salonu piękności „Strefa Piękna”, galerii „Franky” oraz płyty TEDE, a także wrzucić datek do puszki. Cała impreza przyniosła dochód w wysokości 790,69 zł, bijąc w ten sposób trzykrotnie szkolny rekord z ubiegłego roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc zbiórkę, wzięli udział w konkursach oraz tym, którzy włączyli się w organizację.
Warto pamiętać słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

tekst: Joanna Mikołajczyk, kl. IIIc
foto: Filip Zielonka, kl. IIb

Copyright © 2015
1530349 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: