Minifinał – max zabawy!
Dodane przez Administrator dnia Luty 07 2018 22:28:45

Tuż przed feriami w naszym Liceum odbył się drugi już minifinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, połączony z pokazem talentów oraz konkursem na najlepsze przebranie.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Tuż przed feriami w naszym Liceum odbył się drugi już minifinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, połączony z pokazem talentów oraz konkursem na najlepsze przebranie.

12 stycznia w auli zebrała się cała społeczność szkolna, a uczestników oceniało jury pań w składzie: Jolanta Depczyńska, Aneta Klinke-Osadnik, Ewa ¯uk, Dorota Wołyniec, Sylwia Machnik oraz służąca pomocą w organizowaniu minifinału – pani Elżbieta Wąż. Aby wygrać, należało wykazać się kreatywnością, pomysłowością, sprytem oraz poczuciem rytmu. I tak najlepiej przebrany okazał się Mateusz £aszczewski z klasy 1e, występujący w stroju SpongeBoba. Natomiast w pokazie talentów zwyciężył „Jełomir” – Mateusz Jeł z klasy 3c w parodii piosenki „Miłość w Zakopanem”. Najbardziej zaangażowana klasa, czyli 1e wygrała dodatkowy dzień wycieczkowy w roku szkolnym 2017/2018.

Uroku naszej szkolnej imprezie dodały dwie niezastąpione nauczycielki – panie Jolanta Depczyńska i Aneta Klinke-Osadnik. Uroczymi strojami potwierdziły, że każdy może się dobrze bawić i przy tym pomagać. W finale pani Depczyńska przybliżyła osobiste doświadczenie swojej córki, pracującej w szpitalu jako neonatolog, podkreślając, iż na specjalistycznych urządzeniach oddziału noworodkowego znajdują się czerwone serduszka, a bez takiego sprzętu wiele dzieci nie miałoby szans na wyleczenie. To najpiękniejszy dowód ratowania zdrowia i życia dzięki funduszom zbieranym do puszek WOŚP.

Podczas minifinału można było wziąć udział w emocjonujących licytacjach voucherów do salonu piękności „Strefa Piękna”, galerii „Franky” oraz płyty TEDE, a także wrzucić datek do puszki. Cała impreza przyniosła dochód w wysokości 790,69 zł, bijąc w ten sposób trzykrotnie szkolny rekord z ubiegłego roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc zbiórkę, wzięli udział w konkursach oraz tym, którzy włączyli się w organizację.
Warto pamiętać słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

tekst: Joanna Mikołajczyk, kl. IIIc
foto: Filip Zielonka, kl. IIb