Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 03 2022 23:14:19 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2022/2023
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2022

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
"MAM HAKA NA RAKA"

Celem akcji "MAM HAKA NA RAKA" jest informowanie społeczeństwa o problematyce chorób nowotworowych. Na osoby, które będą organem wykonawczym całej inicjatywy, wybrano młodzież. Przez swoją aktywność, zaangażowanie i młodzieńczy zapał mają nakłonić innych do korzystania z badań profilaktycznych. Koordynatorem Programu "MAM HAKA NA RAKA" jest pani Karina Heleniak. Cała inicjatywa powstała w oparciu o wyniki ogólnopolskiego badania opinii i postaw wobec chorób nowotworowych wśród młodzieży licealnej.
Partnerami programu są:
Polska Unia Onkologii, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny, IFMSA-Poland, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich oraz firma GlaxoSmithKline. Szczegółowe informacje na temat Prograu "MAM HAKA NA RAKA" są dostępne na stronie internetowej www.mamhakanaraka.pl
W tym roku uczniowie, którzy wyrazili chęć udziału w akcji, mają za zadanie przeprowadzenie kampanii społecznej na temat nowotworów. Do tej pory zgłosiło się wiele szkół, miedzy innymi Liceum Ogólnkształcące z Ząbkowic śl. 17 listopada bieżącego roku odbyło się spotkanie młodzieży Dolnego śląska. Miało ono miejsce na Politechnice Wrocławskiej. Młodzi ludzie zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami onkologicznymi, które będą merytoryczną podstawą ich własnych działań. Zostały im również przekazane informacje na temat tworzenia i prowadzenia kampanii społecznych dotyczących walki z rakiem.
Do tej akcji przyłączyła się młodzież z Ząbkowic śl.
Nasz powiat reprezentuje sześcioosobowa grupa uczniów drugiej klasy o nachyleniu przyrodniczym III LO w Ząbkowicach śląskich pod opieką pani mgr Anety Szaczkowskiej i są to: Ewa Kita, Sylwia Komar, Katarzyna Kusiak, Magda Zachara, Julia Piasecka oraz Krzysztof Szkrobut. Już zostały podjęte kroki co do przeprowadzania spotkań z poszczególnymi grupami osób, których terminy w najbliższym czasie będą podawane do publicznej wiadomości. Pragniemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, dlatego zamierzamy odwiedzić szkoły, zakłady pracy oraz zorganizować spotkanie z onkologiem.
03 grudnia tego roku odbyło się spotkanie grupy ze Starostą Powiatu panem Ryszardem Nowakiem. Pan Starosta, pomimo napiętego kalendarza zajęć znalazł chwile czasu, by nas wysłuchać. Cała inicjatywa została bardzo ciepło przyjęta i spotkała się z żywym zainteresowaniem. Grupa przedstawiła wstępny zarys swoich działań na Ziemi Ząbkowickiej.
Kolejne spotkanie z panem Starostą zostało zaplanowane na 10 grudnia 2007roku. Zostaną wtedy omówione szczegóły naszej współpracy ze Starostwem oraz zostanie przedstawiony dokładny plan działania.
Mamy nadzieję, że nasza akcja odbije się szerokim echem wśród lokalnej społeczności i zaowocuje regularnymi badaniami profilaktycznymi. Pamiętajmy, wczesne wykrycie nowotworu zwiększa szanse na całkowite wyleczenie!

Katarzyna Kusiak

Copyright © 2015
4061418 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: