Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatCzerwiec 22 2024 18:11:57 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Finał LIII OLiJP = pierwsze 100% z Nowej Matury!

W dniach 20- 22 kwietnia 2023 r. odbył się centralny etap LIII Olimpiady
Literatury i Języka Polskiego, do którego został zakwalifikowany (spośród 10 uczestników z Dolnego Śląska) uczeń naszego LO - Mateusz Grzybowski z klasy II B. Komitet Główny LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego opublikował w sobotę wyniki, z których można być bardzo dumnym. Ukazały się w sobotę, Mateusz zdobył 41 punktów za część pisemną i ustną. Ten wynik (regulaminowo wystarczyło 10 p. z części pisemnej) daje uprawnienia do tytułu finalisty i skutkuje zwolnieniem ze zdawania egzaminów z języka polskiego, uzyskaniem na świadectwie dojrzałości 100% z trzech egzaminów maturalnych z języka polskiego zdawanych w Nowej Formule 2023! oraz zapewnieniem sobie wstępu na wszystkie kierunki humanistyczne na wyższych uczelniach.
Etap pisemny olimpiady polegał na napisaniu analizy porównawczej dwóch utworów lub rozprawki, co wymagało od uczestników bogatej wiedzy literackiej i erudycyjnej. Natomiast na etapie ustnym, do którego zakwalifikowano 99. uczestników, odbyła się rozmowa z komisją na przygotowane tematy językoznawcze i historycznoliterackie. Warto zaznaczyć, że w olimpiadzie polonistycznej udział brali uczniowie nie tylko z Polski, ale i z innych krajów europejskich, m.in. z: Francji, Niemiec, Włoch, Litwy, Łotwy i Ukrainy.
W ramach olimpiady uczestnicy mieli zorganizowane wyjście do Teatru Studio w Warszawie oraz spotkanie z profesorami akademickimi.

Nad strategią przygotowania Mateusza do centralnego etapu olimpiady czuwała i opiekę merytoryczną sprawowała Pani mgr Urszula Zachara, która już w ubiegłych latach poprowadziła do sukcesu wielu olimpijczyków.

tekst: Mateusz Grzybowski, kl. II B
foto: Karolina Konieczna, kl. II BCopyright © 2015
5444950 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: