Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLuty 27 2024 19:57:25 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Stanisław Piątek 1941-2022

Gdy przed tablicą z nekrologami przystają ludzie, znaczy, że odszedł ktoś ważny. Tak właśnie było i tym razem. Pewnie niewielu jest w Ząbkowicach mieszkańców, którzy nigdy nie zetknęli się na swojej szkolnej drodze z Profesorem Stanisławem Piątkiem.
Był Pan..., nie, jest Pan w dalszym ciągu dla nas, absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich, postacią bardzo ważną. Naszym wychowawcą, nauczycielem, kolegą z pracy.. Człowiekiem skromnym i pracowitym, lojalnym wobec społeczności, dla którego szkoła stanowiła istotną część życia. Nauczył nas Pan szacunku do wartości podstawowych, wrażliwości na potrzeby innych ludzi , uczciwości oraz niezgody na patos, pompatyczne gesty i słowa. Dziękujemy, że był Pan z nami tyle lat...
Profesor Stanisław Piątek rozpoczął pracę w Liceum w 1963 r. jako nauczyciel wychowania technicznego i rysunku. Był kierownikiem świetlicy szkolnej, pełnił też funkcję wizytatora metodyka przedmiotowego zajęć praktyczno- technicznych i wychowania plastycznego. Mimo, że w roku 1991 przeszedł na emeryturę, pracował jeszcze kolejne 10 lat. Wszyscy zwierzchnicy podkreślali Jego szeroką wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie przedmiotu. Był często nagradzany za swoją pracę.
Pan Profesor w szkole wszystko naprawiał... Zawsze można było na Niego liczyć. Będąc już na emeryturze, przed uroczystościami 70- lecia Liceum, zajął się renowacją historycznego sztandaru. Nie musiał. Chciał.
Często nas odwiedzał, pytał co słychać, co w szkole. Uczestniczył w spotkaniach opłatkowych, w Dniu Nauczyciela, w zjazdach absolwentów.
Zmarł 17 grudnia 2022 r.
Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego

Copyright © 2015
5194594 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: