Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 15 2024 20:03:14 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nietypowe zajęcia we wrocławskim ZOO

6 października o godzinie 8:00 klasy 3a i 2a o profilu biologicznym wyruszyły na wspólną wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Wyjazd zorganizowały panie: Aneta Szaczkowska, Anna Pajdak, Aneta Klinke-Osadnik i Monika Matusik.

Podczas wycieczki mieliśmy możliwość wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zwiedzania Afrykarium, a także podziwiania gatunku, który wyginął w naturalnym środowisku - Milu, który nazywany jest również jeleniem Dawida. Wymarłe w naturalnym środowisku już w III wieku n.e zwierzę, przetrwało jedynie w ogrodach zoologicznych i parkach zwierzęcych. Naszą wagę przykuły również: akwarium, małpiarnia, słoniarnia, a także 9 innych pawilonów tematycznych, a w szczególności pawilon małp człekokształtnych. Jednak podczas zwiedzania nie skupialiśmy się jedynie na przyjemnościach! Każdy uczeń musiał bowiemwypełnić karty pracy, w których mógł znaleźć pytania dotyczące CITES, Agendy 21 oraz endemitów. Zadanie to miało na celu szerzenie świadomości o gatunkach zagrożonych wyginięciem oraz zwrócenie uwagi na kwestię ochrony zwierząt, która we współczesnym świecie jest bardzo ważna.

Po godzinie 14 wszyscy uczestnicy z nauczycielami dotarli bezpiecznie do naszego Liceum i zakończyła się kilkugodzinna wyprawa. Jesteśmy wdzięczni za poświęcony nam czas oraz opiekę, a takżeza całą wycieczkę, na której świetnie się bawiliśmy.

...

Copyright © 2015
5498376 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: