Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 15 2024 21:02:38 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Ile książek przeczytaliśmy w r.szk. 2020/2021?

Ubiegły rok szkolny był nietypowy pod wieloma względami. Nauka zdalna spowodowała, że w bibliotece było tylko światło i ja… I choć cały czas była otwarta – przez większą część roku szkolnego brakowało Was, Droczy Czytelnicy! Martwiłam się także Waszymi problemami z dostępem choćby do lektur. Wprawdzie starałam się Was wspierać przez wypożyczenia zdalne książek w wersji elektronicznej, ale to przecież nie to samo…
To smutne także dlatego, że nasza szkoła uzyskała dotację z Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i w bibliotece pojawiło się naprawdę bardzo dużo nowości – tym bardziej ciekawych, że planując zakupy uwzględniłam Wasze oczekiwania i upodobania czytelnicze (były to informacje z ankiety MOJE ŻYCIE – MOJE KSIĄŻKI, na pytania której odpowiadaliście na początku ubiegłego roku szkolnego). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że obecny rok szkolny będzie przebiegał tradycyjnie, stacjonarnie i w końcu będziecie mieli do wyboru wiele bardzo różnorodnych książek, które cały czas na Was czekają.
W roku szkolnym 2020/2021 wypożyczenia przedstawiały się następująco: łącznie Czytelnicy – Uczniowie, Nauczyciele i inni Pracownicy szkoły – wypożyczyli 1385 książek. Uczniowie wypożyczyli – i mam nadzieję, że przeczytali – 1308 woluminów.
Przejdźmy do rankingu wypożyczeń według poszczególnych klas. – UWAGA! Zastosowałam ubiegłoroczne oznaczenia klas!
W r. szk. 2020/2021 „czytelniczo” zdecydowanie prowadziły klasy: IIb, IIC i IIA. Gratuluję!

Ranking wypożyczeń w r. szk. 2020-2021 wygląda następująco (zastosowałam ubiegłoroczne oznaczenia klas):
1. miejsce – II b 188 książki
2. miejsce – II C 179 książki
3. miejsce – II A 173 książek

4. miejsce – II d 108 książek
5. miejsce – I B 96 książek
6. miejsce – II B 92 książek
7. miejsce – III d 86 książek
8. miejsce – II c 74 książek
9. miejsce – I A 54 książek
10. miejsce – II D 45 książek
11. miejsce – III a 42 książek
12. miejsce – III b 42 książek
13. miejsce – I C 38 książek
14. miejsce – II a 30 książek
15. miejsce – I E 25 książek
16. miejsce – I D 21 książek
17. miejsce – III c 15 książek

Najbardziej aktywną Czytelniczką w naszej szkole w r.szk. 2020/2021 była: Natalia Dominikowska z kl. IA (wypożyczyła 36 książek). Serdecznie gratuluję!!!

Zapraszam Drogich Czytelników do biblioteki szkolnej! Czekają na Was nowe, bardzo różnorodne i ciekawe książki (przypominam, że wciąż obowiązuje wszystkich reżim sanitarny – przed wejściem do biblioteki należy zdezynfekować ręce, wchodzimy w maseczkach).
Już przy wejściu do biblioteki wita Was kącik „Przeczytaj mnie” z różnościami – NOWOŚCIAMI, zakupionymi z funduszy uzyskanych w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!
Już wkrótce na stronie szkoły ukażą się kolejne zachęty czytelnicze „NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ” – tym razem przybliżę Wam zakupione do naszej biblioteki książki – jestem przekonana, ze względu na ich wielką różnorodność, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie!

Polecam – przy wyszukiwaniu potrzebnej literatury – korzystanie z katalogu zbiorów naszej biblioteki znajdującego się na stronie: www.zabkowicesl-lo.sowa.pl (lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły: www.lozabkowice.pl).

Zapraszam także do udziału w akcjach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę, np. już wkrótce rozpocznie się tegoroczna, II edycja akcji CYTAT TYGODNIA (I tura tegorocznej edycji trwać będzie od października do grudnia 2021 r.; II tura od marca do końca kwietnia 2022 r.). Szczegóły dotyczące tej akcji już wkrótce wyślę do wszystkich przez dziennik Librus – ogłoszenia wywieszone będą także w bibliotece.
Zachęcam również do udziału w warsztatach filozoficznych, recytatorskich, teatralnych, czytelniczych, np.: „Mapy myśli – czyli sposób nielinearnego notowania i uczenia się”, „Kurs szybkiego czytania”, „Jak się uczyć – metody skutecznego uczenia się i zapamiętywania”, „Sztuka kaligrafii”, czy w zajęciach: „Prawo autorskie w szkole” i wielu innych zajęciach – organizowanych w bibliotece!
Już wkrótce zaproszę także wszystkich do udziału w jesienno-zimowym KIERMASZU KSIĄŻKI UŻYWANEJ!

Pozdrawiam z Waszej biblioteki szkolnej i życzę wszystkim dużo zdrowia i optymizmu!

Agnieszka Felka

Copyright © 2015
5498463 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: