Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatWrzesie 18 2020 16:08:28 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Kacper Bieńka zdobywca Złotego Pióra Ząbkowickiej Książnicy

Dnia 27 II 2020r. w Bibliotece Publicznej im. Księgi Henrykowskiej w ząbkowickim ratuszu odbył się Konkurs ortograficzny o Złote Pióro Ząbkowickiej Książnicy objęty patronatem Burmistrza Ząbkowic Śląskich. Dyktando zostało zorganizowane w ramach Dnia Języka Ojczystego.Zostali na nie również zaproszeni uczniowie naszego liceum,którzy udali się na nie pod opieką pani Jolanty Depczyńskiej.
Z dyktandem przygotowanym przez panią Marię Kurzyp zmagało się łącznie kilkunastu uczestników z innych szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto, jak co roku, nie zabrakło osób dorosłych, które chciały się sprawdzić w tym trudnym zadaniu. Tytuł dyktanda brzmiał: ,,Ekstrapodróż do Polski (część II)”. Owe wojaże hrabiego Hieronima Chryzostoma Laudańskiego przysporzyły niemało kłopotów uczestnikom. Należało się wykazać znajomością wielu rzadko używanych słów, słów specjalistycznych lub takich, które widzieliśmy pierwszy raz w życiu, np. etranżerowie, rachatłukum albo Wyspa Clippertona. Po niedługim oczekiwaniu na wyniki (kiedy zdążyliśmy podzielić się swoimi wrażeniami) okazało się, że zostałem Ząbkowickim Mistrzem Ortografii 2020, co mnie niezwykle ucieszyło. Jestem uczniem klasy II b o profilu dziennikarsko- językowym,(wychowawczynią i polonistką jest pani Urszula Zachara) i posługiwanie się poprawną polszczyzną jest konieczne.Inni również stanęli na wysokości zadania i wyniki były bardzo zbliżone. O zwycięstwie zadecydowała bowiem interpunkcja. Od Burmistrza Ząbkowic Śląskich otrzymałem statuetkę, dyplom oraz upominki.
Na pewno będę miło wspominał udział w tych zawodach, ponieważ rzadko jest okazja do napisania dyktanda. Szczerze polecam je innym osobom, które lubią rozstrzygać odwieczne zagadki polskiej ortografii i interpunkcji.

tekst: Kacper Bieńka
foto: Wiktoria Grabowska

Copyright © 2015
2702109 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: