Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatCzerwiec 04 2020 20:07:14 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
MARCIN WIŚNIEWSKI O CZASACH LICEALNYCH Z PERSPEKTYWY STUDENTA

Uczucia związane z zakończeniem szkoły średniej oraz kontynuowaniem nauki na studiach przypominają te emocje, gdy po raz pierwszy po ukończeniu gimnazjum szedłem do szkoły ponadgimnazjalnej – niepokój, ciekawość i zwątpienie. Jednak w tamtej sytuacji wielu skreślało mnie ze względu na wybór liceum, gdyż na wyciągnięcie ręki miałem szkoły średnie we Wrocławiu czy Dzierżoniowie.

W czasie trzyletniej edukacji w naszym ogólniaku etapowo rozwijałem się, podobnie jak i moje umiejętności. Kończąc pierwszą klasę, uświadomiłem sobie, że poczucie tego, że będąc w tej szkole, nie osiągnę większych sukcesów, było jedynie wyimaginowanym ograniczeniem. Dzięki opiece moich szkolnych mentorów mogłem rozwinąć skrzydła, startując w kolejnych konkursach oraz zgłębiając wiedzę, która wykraczała ponad podstawę programową. Jednocześnie poznawałem samego siebie, co pozwoliło mi znosić porażki z podniesioną głową oraz uczyć się na własnych błędach.

Moim największym wrogiem była pewność siebie, przez którą przeceniałem swoje możliwości, co odbijało się na moim zdrowiu. Podczas sukcesów największą satysfakcję nie sprawiały mi same miejsca, które zajmowałem, lecz to, że będąc z małego miasta, mało znanego liceum mogłem stawać jak równy z równym z uczniami z czołowych szkół w naszym kraju.

Przygotowując się do matury, byłem spokojny o jej wyniki, ponieważ czułem, że nabyłem odpowiednią ilość wiedzy ze zdawanych przedmiotów. Ogromna ilość materiału nie odebrała mi możliwości do rozwijania pasji pozaszkolnych, dzięki czemu idąc na studia, miałem świadomość, że wybieram kierunek, który będzie spełnieniem moich marzeń, a nie wyborem na ostatnią chwilę.

Tekst: Marcin Wiśniewski,
obecnie student Mechaniki i Budowy Maszyn
na Wydziale Mechanicznym Politechniki WrocławskiejCopyright © 2015
2487207 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: