Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 08 2020 10:11:47 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Pisarz opowiada nie tylko o swojej książce

Dotychczas miałam okazję brać udział w kilku spotkaniach autorskich, jednak odwiedziny pisarza Łukasza Przelaskowskiego „Strzelby” w Bibliotece Pedagogicznej w Ząbkowicach Śląskich 9 maja 2019 r. wywarły na mnie szczególne wrażenie ze względu na niesamowitą wyobraźnię autora, jego otwartość i atmosferę, jaką tworzy.

Pisarz pochodzi z Kamiennej Góry, na stałe mieszka w Holandii, ale często odwiedza Ziemię Ząbkowicką, gdyż ma do niej sentyment. Wydał powieść przygodowąz elementami fantastyki pt. „Przygody Borwara. Potomek rodu Atlantis”. Książka jest przepełniona emocjonującą walką, poszukiwaniami i różnymi zwrotami akcji, a także niesamowitymi stworzeniami. Łukasz Przelaskowski sprawnie łączy opisy prawdziwych miejsc czy wydarzeń z fikcyjnymi. Akcja rozpoczyna się we wrocławskim ZOO, w mieście pojawiają się wilkołaki i wampiry. Pierwszy tom „Przygód Borwara” to idealna lektura dla osób, które lubią nietuzinkowych bohaterów, wartką akcję oraz połączenie świata realistycznego z fantastycznym. Odnajdziemy tu także wątki historyczne, np. katastrofę smoleńską.

Dla czytelnika możliwość bezpośredniego kontaktu z pisarzem jest zawsze cennym doświadczeniem, dla mnie spotkanie z Łukaszem Przelaskowskim było niecodzienne, unowocześnione. Przedstawienie książki, procesu powstawania, inspiracji autorskich odbyło się przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej, przygotowanej z ponad 40 slajdów. Oprócz ciekawostek dotyczących powieści usłyszeć można było historie związane z życiem za granicą, np. uprzejmością i tolerancją, jaką emanują tam ludzie.

Z kolejnego spotkania autorskiego przygotowanego przez panią Elżbietę Horowską w ramach przedsięwzięć podejmowanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Ząbkowicach Śląskich wyszłam z poszerzoną wiedzą na temat kosmosu, fantastycznych stworzeń, a nawet mitów. Pamiątką tego dnia pozostanie osobisty wpis w książce wraz z życzeniami od Pisarza.

tekst: Daria Lichocka, klasa 2b
foto: pani Elżbieta Horowska, Biblioteka Pedagogiczna w Ząbkowicach Śląskich

Copyright © 2015
2547278 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: