Wiosna już puka do drzwi, matury zbliżają się nieubłaganie, tylko patrzeć, jak zakwitną kasztany… Jednak jeśli spojrzeć na ilość wypożyczonych książek (w okresie od lutego do końca marca łącznie 529 woluminów) i mam nadzieję, że przeczytanych – to nie jest najgorzej (w porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym to prawie 200 książek więcej!). Widać motywacja maturzystów wzrasta wraz ze zbliżającymi się egzaminami… Życzymy Im, tradycyjnie, połamania piór i samych mądrych myśli na egzaminach!A może wcale nie chodzi o zbliżające się egzaminy, tylko po prostu lubimy czytać? Podsumowując: łącznie wypożyczyliśmy (nauczyciele, pozostali pracownicy Szkoły i uczniowie) 584 woluminy, z czego uczniowie –529 książek.
Ranking wypożyczeń poszczególnych klas w okresie luty - marzec 2019 r.:
1. miejsce – II b 99 książek
2. miejsce – IIIc 90 książek
3. miejsce – III a 85 książek
4. miejsce – III b 67 książek
5. miejsce – I d 44 książki
6. miejsce – IId 34 książki
7. miejsce – II a 27 książek
7. miejsce – III d 27 książek
8. miejsce – I c 23 książki
9. miejsce – II e 18 książek
10. miejsce – Ia 14 książek
11. miejsce – II c 13 książek
12. miejsce – I b 9 książek
Wśród uczniów największą aktywnością czytelniczą wykazali się:
• Katarzyna Klisiewicz z kl. IIIb (9 książek)
• Angelika Pióro z klasy IIIc(9 książek)
• Witold Podraza z klasy II d (9 książek)
• Tomasz Hołub z klasy II d (8 książek)
• Mikołaj Zapotoczny z klasy III a (7 książek)
Serdecznie gratuluję!!!
Zachęcam wszystkich do odwiedzania biblioteki szkolnej i samodzielnego poszukiwania książek! Już przy wejściu do biblioteki wita Was kącik „Przeczytaj mnie”… z NOWOŚCIAMI!
Polecam również korzystanie z katalogu zbiorów naszej biblioteki znajdującego się na stronie: www.zabkowicesl-lo.sowa.pl (lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły).
Zapraszam także do udziału w warsztatach filozoficznych (w środy po lekcjach), recytatorskich, czytelniczych, np.: „Uzdolnienia i predyspozycje”, „Mapy myśli – czyli sposób nielinearnego notowania i uczenia się”,„Kurs szybkiego czytania”, „Jak się uczyć – metody skutecznego uczenia się i zapamiętywania” czy w zajęciach: „Zasady sporządzania opisów bibliograficznych i przypisów” – organizowanych w bibliotece!
Zapraszam równieżdo lektury „NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ”, które cyklicznie ukazują się na stronie Szkoły – przybliżam w nich zakupione oraz otrzymane w darze dla naszej biblioteki książki i mam nadzieję, ze względu na ich wielką różnorodność, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie!
Zapraszam do Waszej biblioteki
Tekst: pani Agnieszka Felka
|