Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatLipiec 16 2019 19:15:05 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
DWA DNI PEŁNE WRAŻEŃ – MAJA BIAŁAS O PRZYGODZIE Z MEDIAMI

W dniach 15 i16 marca miałam okazję przeżyć niezapomnianą przygodę w postaci udziału w centralnych eliminacjach V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Po pokonaniu szkolnego etapu, jakim było napisanie eseju na jeden z 5 tematów, a następnie po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów z testów w etapie okręgowym przyszedł czas na finał, który odbył się na Uniwersytecie Warszawskim.
Wraz z panią Jolantą Depczyńską rozpoczęłyśmy naszą wyprawę wczesnym rankiem — po szóstej rano siedziałyśmy już w pendolino po to, by zdążyć dojechać na czas i spokojnie zmierzyć się z niezwykle wyszukanymi pytaniami z wielu kategorii życia medialnego.
Po teście zjedliśmy lunch, po którym miłą niespodzianką okazało się spotkanie z wieloletnią dziennikarką TVN i TVN24, Anitą Werner. Uczestnicy zadawali wiele ciekawych pytań, na które dziennikarka odpowiadała wyczerpująco i ciekawie, dzięki czemu można było ją poznać nie tylko od strony zawodowej, ale i prywatnej.
Około godziny 15:00 ogłoszone zostały wyniki. Pomimo wysokiego poziomu wiedzy uczestników oraz trudnych pytań, udało mi się zająć 27. miejsce, co zaowocowało otrzymaniem indeksu na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz wieloma interesującymi nagrodami rzeczowymi. Znalazłam się wśród 48 laureatów tej edycji.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej, gdzie udało się zobaczyć studio „Jaka to melodia” oraz „Pytania na śniadanie”, a także zrobić parę zdjęć yes. Wieczorem udaliśmy się do hotelu na zasłużony odpoczynek po niezwykle intensywnym dniu. W sobotę, po śniadaniu zawodnicy wraz z opiekunami pojechali z powrotem do budynku Uniwersytetu, gdzie rozegrał się quiz „1 z 12”, w którym udział wzięli najlepsi z najlepszych. Bycie widzką starań dwunastu uczestników o wartościowe nagrody ufundowane przez Hydropolis i innych sponsorów było równie emocjonującym wydarzeniem co pisanie testu dzień wcześniej.
Na zakończenie każdy ze 150 zawodników otrzymał dyplom i parę miłych słów od organizatorów imprezy. Udział w olimpiadzie otworzył mi nie tylko możliwość studiowania, lecz także była to okazja do poznania interesujących olimpijczyków z całej Polski. Według mnie każdy może spróbować swoich sił w tej olimpiadzie, więc będę trzymać kciuki za uczestników z naszego LO w następnych edycjach!

Tekst: Maja Białas, kl. IIIb
Foto: pani Jolanta Depczyńska, Maja Białas oraz
https://www.facebook.com/olimpiadawiedzyomediach/?epa=SEARCH_BOX

Copyright © 2015
1940254 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: