Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatCzerwiec 24 2018 20:18:20 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Danych Osobowych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2018

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Najlepsi nagrodzeni i wyróżnieni Krzywymi Wieżami

Po raz kolejny mamy przyjemność odnotować, że wśród nominowanych, wyróżnionych i oczywiście laureatów nagrody Burmistrza Ząbkowic Śląskich znaleźli się nasi nauczyciele, uczniowie i absolwenci. Krzywe Wieże za osiągnięcia w 2017 roku otrzymały osoby, które w różnych dziedzinach odniosły sukcesy bądź swoją pracą przyczyniają się do promocji miasta i regionu.

Tytuł Nauczyciela na Medal uzyskała pani Ewa Żuk. Przygotowani przez Nią uczniowie zdają z powodzeniem matematykę na maturze na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wielość zajęć dodatkowych i ich terminy owiane są już legendą: w zasadzie o każdej porze można w szkole zastać uczniów i ich nauczycielkę: w czasie ferii, przed lekcjami, po lekcjach… Do tego dochodzą projekty, jak choćby ten ostatni w ramach Dolnośląskich Małych Grantów (pisaliśmy o tym na naszej stronie), współpraca z Politechniką Wrocławską, współorganizowanie Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, wychowawstwo, wycieczki i wiele innych przedsięwzięć. Jak mówią absolwenci i obecni uczniowie, pani Ewa Żuk wymaga od innych, ale i od siebie, co przekłada się na skuteczność kształcenia w niełatwej przecież dziedzinie.

W kategorii Artysta Roku zwyciężył nasz absolwent – Radosław Tarach, zaś wyróżnienie uzyskała Agnieszka Seweryn – uczennica klasy IIIa. Nie było chyba uroczystości szkolnej, na której nie usłyszelibyśmy tej wokalistki. Zresztą uświetnia również imprezy o szerszym zasięgu. Kibicowaliśmy Jej nawet w edycji „The Voice of Poland”. Mamy nadzieję, że doceniony zostanie talent Agnieszki i usłyszymy o Niej jako gwieździe polskiej (i nie tylko!) estrady.

Sportowiec Roku to kolejna kategoria, która napawa nas dumą. Oto laureatką została Patrycja Jurkowska, z Ie. Ta drobna dziewczyna, trenująca kickboxing, jest dwukrotną wicemistrzynią Europy w walkach light contact w kategorii do 50 kg, mistrzynią Polski w układach formalnych. W Mistrzostwach Polski Nowoczesnych Sztuk Walki w Radlinie zajęła II miejsce. Patrycja godzi naukę w klasie sportowo-ratowniczej z wymagającą wielogodzinnych treningów dyscypliną. W tej samej kategorii wyróżniono naszą absolwentkę – Ewę Błauciak. Jej z kolei pasją jest bieganie, co owocuje sukcesami: została mistrzynią Polski juniorek w biegach górskich, zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w biegu po schodach, a w różnych imprezach biegowych zawsze plasuje się w czołówce.

Nagrodzono także absolwentów naszej Szkoły, którzy wciąż bywają w jej murach. W kategorii Działacz Społeczny Roku zwyciężył pan Jerzy Piotrowski, wyróżniono zaś pana Jerzego Organiściaka. Obaj panowie znani są kolejnym rocznikom licealistów, prowadzą bowiem szkolenia i wykłady z zakresu dziedzin, którymi się zajmują.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy oraz życzymy, aby byli wciąż doceniani i nagradzani.

Tekst: pani Jolanta Depczyńska
Foto: pan Tomasz Błauciak

Copyright © 2015
1549605 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: