Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatListopad 24 2024 21:59:16 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz BÅ‚auciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024



Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
O tym filmie się mówi

Leku na coraz krótsze i dżdżyste dni oraz jesiennÄ… chandrÄ™ licealiÅ›ci szukajÄ… w kontaktach z kulturÄ…. Klasy Ie, IIb, IIId i IIIb wraz z paniami MariolÄ… Hajduk, DorotÄ… WoÅ‚yniec, AnnÄ… GrzeÅ›ków, JolantÄ… DepczyÅ„skÄ… i panem BogusÅ‚awem WoÅ‚yÅ„cem 3 listopada, a klasy Ia i Ib z paniami MagdalenÄ… Kotowicz i AgnieszkÄ… Pochwatko 14 listopada pojechaÅ‚y do WrocÅ‚awia, do Pasażu Grunwaldzkiego na film duetu Dorota Kobiela i Hugh Welchman pt. ,,Twój Vincent”.

Brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską, nakręcony w 2017r. budzi powszechne zainteresowanie. Oto na ekranie ożywają obrazy van Gogha, postacie z jego płócien poruszają się, mówią, dyskutują z sobą. Reżyserzy badają przede wszystkim tajemnicze okoliczności śmierci głównego bohatera, przy okazji przekonują, że niewiele pewnego jesteśmy w stanie powiedzieć o całym jego życiu. Każda z osób, które zetknęły się z tym genialnym malarzem, ma swoje o nim zdanie. Nie ma więc jednej prawdy o van Goghu, zresztą jak i o każdym człowieku. Zdanie córki lekarza, skierowane do syna listonosza jest bardzo wymowne. Kobieta pyta, czemu interesuje się tak śmiercią malarza, nie wiedząc nic o jego życiu. Twórcy zastosowali ciekawy pomysł, który pozwolił na poznanie niektórych epizodów z biografii artysty. Poszukiwanie adresata listu van Gogha umożliwia kontakt z różnymi osobami, z których każda dorzuca cząstkę swej prawdy o malarzu.

Z czego znamy van Gogha? OczywiÅ›cie ze „SÅ‚oneczników” i… obciÄ™tego ucha. Film poszerza tÄ™ naszÄ… wiedzÄ™ o obraz czÅ‚owieka idÄ…cego wÅ‚asnÄ… drogÄ…, nie tylko artystycznÄ…, samotnego, niedocenianego za życia. Widzimy syna, który nie speÅ‚niÅ‚ oczekiwaÅ„ rodziców, kogoÅ›, kto nieporadny w Å›wiecie rzeczywistym, potrafiÅ‚ tworzyć dzieÅ‚a, które przerosÅ‚y epokÄ™. To film o relacjach miÄ™dzy braćmi, o poÅ›wiÄ™ceniu, o indywidualizmie i cenie, jakÄ… siÄ™ za to pÅ‚aci.

Jednak nie tylko to świadczy o wielkości filmu. Zobaczyliśmy coś nowego, innego pod względem technicznym, mówi się, że sposób wykonania dzieła wpłynie na rozwój kinematografii.
„ChciaÅ‚bym mojÄ… pracÄ… pokazać, co ten nikt nosi w swoim sercu” – to jeden z cytatów, które zapamiÄ™tuje siÄ™ po projekcji, a piÄ™knej piosenki Lianne La Havas – „Starry Starry Night” można sÅ‚uchać bez koÅ„ca…

Oto opinie samych licealistów: „Twój Vincent" ukazuje historiÄ™ Å›mierci wybitnego ponadczasowego malarza, prekursora sztuki współczesnej – Vincenta van Gogha. Stworzono go za pomocÄ… nowej techniki filmowania wielu tysiÄ™cy obrazów olejnych, umożliwiajÄ…cej widzowi wiÄ™cej przeżyć podczas seansu. FabuÅ‚a skupiaÅ‚a siÄ™ głównie na dociekaniu przyczyn Å›mierci artysty oraz kwestii, dlaczego postanowiÅ‚ zostawić bliskich i przyjaciół. Główny bohater, który miaÅ‚ dostarczyć list bratu Vincenta, doznaÅ‚ przemiany z zupeÅ‚nej obojÄ™tnoÅ›ci, a nawet wrogoÅ›ci do współczucia i niemalże przyjaźni wobec artysty. Przez caÅ‚y film oglÄ…dajÄ…cy z każdÄ… mijajÄ…cÄ… minutÄ… coraz bardziej wczuwa siÄ™ w historiÄ™ tragicznego samobójstwa oraz doskonale oddane emocje tytuÅ‚owego bohatera i Armanda. Doszukiwanie siÄ™ prawdy o Å›mierci Vincenta jeszcze bardziej potÄ™gowaÅ‚o uczucie tajemnicy i grozy maÅ‚ego francuskiego miasteczka, dotkniÄ™tego tragediÄ… Å›mierci artysty. Dawid Starżyk, kl. Ib

NiewÄ…tpliwie ten film to dzieÅ‚o na skalÄ™ Å›wiatowÄ… – zastosowano bardzo ciekawÄ… technikÄ™ przedstawienia obrazu. Podczas caÅ‚ego seansu nie opuszczaÅ‚y mnie podziw i zaskoczenie. FabuÅ‚a byÅ‚a poprowadzona bardzo liniowo, ale to nie przeszkadzaÅ‚o w odbiorze. Postać Vincenta przedstawiono w interesujÄ…cy sposób, można byÅ‚o niejako czuć to, co on. Jestem peÅ‚en zachwytu nad pracÄ… twórców filmu i polecam go każdemu. Uważam, że wielu ludzi pozna albo przypomni sobie ciekawy życiorys jednego z najważniejszych malarzy wszech czasów, a warto to zrobić. £ukasz Jednak, kl. Ib

Tekst: Karolina Fałowska, kl. IIb
Foto: Agnieszka Brzostek i Klaudia Stosor z kl. Ib, Honorata Jednak, Filip Zielonka, kl. IIb

 
Copyright © 2015
5855364 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: