Rola muzeów jest wszystkim znana i oczywista, często niedoceniana, o czym mogli się przekonać uczniowie klasy Ia biologiczno-chemicznej, którzy 26 marca 2019r. pod opieką wychowawczyni pani Reginy Bigoś oraz pani Małgorzaty Maj odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego.
Podczas lekcji muzealnej zobaczyliśmy dużą kolekcję królestwa roślin i zwierząt. Z ogromnym zainteresowaniem poznawaliśmy tajemniczy świat bezkręgowców i strunowców, a dla naszej nauczycielki biologii było to miłe spotkanie po wielu latach, gdy jeszcze w instytucie jako studentka pogłębiała swoje pasje przyrodnicze.
Jeśli nie widzieliście jeszcze na własne oczy kompletnego szkieletu płetwala błękitnego (największego zwierzęcia, które kiedykolwiek żyło na ziemi) lub szkieletu jelenia olbrzymiego, nosorożca, czy bogatych kolekcji motyli, ptaków i innych organizmów, to koniecznie powinniście zobaczyć zbiory Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Mogą zaskoczyć swoim bogactwem nie tylko biologów!
Nasz wyjazd miał charakter integracyjny, dlatego innym punktem programu był pobyt w wielkomiejskiej galerii Wroclavia. W kinie mogliśmy wspólnie przenieść się w świat nowoczesnej współczesności, a nawet wyimaginowanej przyszłości. Galeria zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Mieści się w niej kino z 20 salami, restauracje, biura, parkingi, dworzec autobusowy i aż 200 sklepów. Nazwa Wroclavianie bez znaczenia łączy w sobie słowo Wrocław i love, czyli miłość do stolicy Dolnego Śląska.
Wróciliśmy pełni wrażeń, przeżyte doświadczenia będą inspirować nas do zgłębiania ciekawostek przyrodniczych, które wzbogacają materiał podręcznikowy.
tekst i foto: pani Regina Bigoś, Marta Stępkowska, klasa 1a |