Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatListopad 24 2024 06:51:26 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024



Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Historyków i nie tylko sobotnie zmagania

12 I 2019 r. sześcioro uczniów z naszego liceum, a mianowicie: Kacper Bieńka/1b/, Klaudia Malinowska/1b/, Maciej Zieliński(1d), Ewelina Fryc(1d), Łukasz Jednak/2b/ oraz Witold Podraza (2d) pod opieką pani Marzanny Tusznio przystąpiło do etapu okręgowego XLV Olimpiady Historycznej, który odbył się w Instytucie Historycznym we Wrocławiu.

Każdy z nas pisał przez trzy godziny wypracowanie z wybranej przez siebie epoki historycznej. I tym sposobem pisaliśmy tematy związane m.in. z późnym Cesarstwem Rzymskim albo porządkiem wersalskim. W różnych nastrojach (niestety, też mało optymistycznych) wróciliśmy do domów i z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników, które miały się ukazać kilka dni później. Aby przejść dalej, należało dostać z wypracowania minimum ocenę dobrą.

W środę w następnym tygodniu już było wiadome, że ja i Klaudia zakwalifikowaliśmy się do ustnej części olimpiady, co (szczególnie dla mnie) było niemałym szokiem. W końcu niecodziennie odpowiada się przed profesorami uniwersyteckimi.
19 I pod opieką pani Jolanty Depczyńskiej udaliśmy się ponownie do Instytutu Historycznego. Byliśmy dwójką z 38 osób, które także dobrnęły do tego etapu. Warto podkreślić, że Klaudia była tam jako jedyna ze swojej specjalizacji (parlamentaryzm). Odpowiadaliśmy na 4 pytania: jedno związane z naszą specjalizacją, jedno z lektur, których należało wybrać pięć oraz dwa z całej historii. Ostatecznie ponownie dostaliśmy po ocenie dobrej, co jednak nie wystarczyło do zakwalifikowania się do etapu centralnego. Mimo to, wróciliśmy zadowoleni z siebie i podbudowani. Mamy w końcu jeszcze szansę w kolejnych latach.

Tydzień później miała miejsce kolejna humanistyczna olimpiada. 26 I 2019 r.
Troje licealistów: Paweł Szkrabko/3b/, Łukasz Jednak/2b/ i Kacper Bieńka/1b/ pod opieką pani Anny Grześków uczestniczyło w etapie okręgowym LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który miał miejsce w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Tegoroczne hasło olimpiady brzmiało: "Polska i jej sąsiedzi. Polityka–Gospodarka–Społeczeństwo–Kultura". W czasie godzinnego testu odpowiadalśmy na przeróżne pytania, dotyczące najnowszych nowinek, jak i wydarzeń sprzed kilku wieków. Natknęliśmy się np. na powstanie węgierskie, ISIS oraz sarmatów. Na czas trzygodzinnego oczekiwania na ogłoszenie wyników udaliśmy się do nowoczesnego obiektu architektonicznego, czyli do Wroclavii. Niestety, żadnemu z nas nie udało się awansować do etapu ustnego, ale nie mogliśmy być na siebie źli, gdyż, jak to ujął dyrektor DSW, Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, "jest w czołówce najtrudniejszych olimpiad przedmiotowych".
Mam nadzieję, że za rok również będziemy mogli sprawdzić się w tych zawodach.

tekst :Kacper Bieńka,kl.I b
foto: pani Anna Grześków,Filip Zielonka,kl. III b

Copyright © 2015
5853477 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: