Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatListopad 24 2024 11:48:43 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024



Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
XXI DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL W LICZBACH

„Stało się! Zakończyliśmy XXI edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „1918 – 2018”. Przez ostatnie dwadzieścia jeden lat zachęcamy do obcowania z nauką. Festiwal organizowany jest z myślą o wszystkich tych, którzy pragną wspiąć się na Mont Everest wiedzy oraz chcą być z nauką za pan brat.

DFN nie uznaje podziałów, bo jeśli chodzi o naukę, wszyscy powinniśmy się wspierać. DFN przygotowuje 11 wrocławskich uczelni wyższych, 2 instytuty PAN oraz ok. 100 współorganizatorów. Prócz edycji stacjonarnej we Wrocławiu to największe w Polsce święto nauki odbywa się również w dziesięciu miastach regionu: Legnicy, Bystrzycy Kłodzkiej, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Głogowie, Lubinie, Zgorzelcu, Bolesławcu, Ząbkowicach Śląskich oraz Dzierżoniowie. W regionie zrealizowaliśmy w sumie 630 imprez, natomiast w samym Wrocławiu było ich aż 901. DFN uwydatnia wspaniałą cechę nauki – jest ona dostępna dla każdego, bez względu na wiek, stan posiadania, płeć itd. Każdy może skorzystać z bogatej oferty imprez (w tym roku było ich 1531!)” – napisał prof. dr hab. Tadeusz Dobosz, Środowiskowy Koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki na Ziemi Ząbkowickiej to ogromne i prestiżowe przedsięwzięcie, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i logistycznym. Przygotowano 63 imprezy festiwalowe o różnorodnym charakterze – wykłady, pokazy, warsztaty, laboratoria, wycieczki, konkursy (108 różnych zajęć), a prowadziły je 82 osoby. Prezentacje odbywały się w 12 lokalizacjach (4 w Ząbkowicach Śl., 3 w Ziębicach, 5 w Janowcu). Gdyby policzyć uczestników każdej z imprez, otrzymalibyśmy niebagatelną liczbę ok. 6000 osób! Realizacja tak dużego i pięknego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc, zaangażowanie współorganizatorów, sponsorów i wolontariuszy.

Za stworzenie wspaniałej festiwalowej atmosfery i wszelką pomoc pragnę podziękować panu Tomaszowi Błauciakowi – dyrektorowi LO, pani Marioli Hajduk – wicedyrektor LO, nauczycielom i pracownikom naszego Liceum. Szczególne podziękowania kieruję do pani Reginy Bigoś za wsparcie i wielkie zaangażowanie przy organizacji kolejnej edycji DFN w Ząbkowicach Śl. oraz pani Magdaleny Kotowicz za podjęcie wraz z grupą uczniów trudu redakcji gazety festiwalowej. W imieniu własnym, jak i prowadzących zajęcia serdecznie dziękuję również grupie wolontariuszy zajmujących się zarówno sprawami technicznymi, jak i obsługujących „kawiarenkę” festiwalową. Wszyscy wykładowcy podkreślali miłe i ciepłe przyjęcie w naszej szkole.

W przygotowanie tego największego na Dolnym Śląsku święta nauki obok uczelni wyższych i instytucji naukowych zaangażowało się wiele osób, instytucji i organizacji: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl., Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śl., Urząd Miejski w Ząbkowicach Śl., Ząbkowicki Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śl., Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Ząbkowicach Śl., Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ząbkowicach Śl., Ziębicka Inicjatywa Obywatelska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach, Urząd Miejski w Ziębicach, Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, Grupa Odnowy Wsi Janowiec (Joanna Tofel, Agnieszka Kornaś i in.), Urząd Miejski w Bardzie, Pracownia Ceramiczna „JANOWCZARNIA” w Janowcu (Aleksandra Sypiańska), Europejskie Stowarzyszenie Ekologów, Gospodarstwo Agroturystyczne „DOM POD SŁOŃCEM” w Janowcu (Katarzyna Grabań) oraz 7 przewodników i instruktorów z różnych dziedzin.
Nasze działania wsparli finansowo: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Powiat Ząbkowicki oraz Gmina Bardo.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za wspaniałą naukową przygodę i ...
do zobaczenia za rok na kolejnym FESTIWALU NAUKI

Koordynator DFN w Ząbkowicach Śl.
dr inż. Barbara Mianowska

foto: uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich


Copyright © 2015
5854108 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: