Wycieczka edukacyjna do muzeów literackich
Dodane przez MirSan dnia Maj 02 2011 09:12:00
20 kwietnia 2011 roku humanistyczne klasy IId i IIe pod opieką pań wychowawczyń: Magdaleny Kotowicz, Urszuli Zachary oraz pani Reginy Bigoś udały się na wycieczkę do Poznania i dwóch muzeów położonych nieopodal stolicy Wielkopolski. Najpierw zwiedziliśmy klasycystyczny pałac w Śmiełowie, w którym w 1831 roku przebywał Adam Mickiewicz. Dziś w dworku przechowuje się wiele pamiątek związanych z życiem i twórczością poety. Ponadto lekcja muzealna, w jakiej uczestniczyliśmy, była doskonałą możliwością głębszego poznania biografii i owoców pracy Mickiewicza...


Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa
20 kwietnia 2011 roku humanistyczne klasy IId i IIe pod opieką pań wychowawczyń: Magdaleny Kotowicz, Urszuli Zachary oraz pani Reginy Bigoś udały się na wycieczkę do Poznania i dwóch muzeów położonych nieopodal stolicy Wielkopolski. Najpierw zwiedziliśmy klasycystyczny pałac w Śmiełowie, w którym w 1831 roku przebywał Adam Mickiewicz. Dziś w dworku przechowuje się wiele pamiątek związanych z życiem i twórczością poety. Ponadto lekcja muzealna, w jakiej uczestniczyliśmy, była doskonałą możliwością głębszego poznania biografii i owoców pracy Mickiewicza.

Następnie w położonym niedaleko Puszczykowie odwiedziliśmy muzeum i pracownię literacką Arkadego Fiedlera, pisarza, podróżnika, twórcy między innymi lektury szkolnej „Dywizjon 303”. W okazałej willi Fiedlerów podziwiać można liczne eksponaty, przywiezione z najdalszych zakątków świata, jak chociażby trofea zdobyte od plemion afrykańskich czy różnorodne, doskonale zachowane pająki drapieżne i motyle. Naszym przewodnikiem był wnuk pisarza – Marcin Fiedler. Weszliśmy także na replikę statku „Santa Maria” Krzysztofa Kolumba, a w piramidzie zbudowanej w ogrodzie doświadczaliśmy działania sił kosmicznych.

Popołudniowym pobytem w Poznaniu, gdzie mogliśmy zwiedzić piękny rynek miejski, zaliczany do jednych z najpiękniejszych w Europie, zakończyliśmy wycieczkę do Wielkopolski.

Zofia Urzędowska, IIe

foto: pani Regina Bigoś