Zajęcia na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej.
Dodane przez Administrator dnia Stycze 02 2023 07:25:27
Album foto

Koniec roku to czas na chwilę wspomnień...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

Koniec roku to czas na chwilę wspomnień. Przywołujemy więc ciekawe wydarzenia w których niedawno uczestniczyli uczniowie Jagiełły.
Klasa 4A wraz z Paniami Anetą Szaczkowską i Eweliną Włusek, wybrała się na zajęcia laboratoryjne chemii w praktyce, odbywające się na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, która współpracuje z wieloma szkołami średnimi - w tym z naszym Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły.
Uczniowie samodzielnie (lecz pod nadzorem Pani dr inż. Iwony Rutkowskiej) sporządzali przeróżne roztwory, wymagające wiele skupienia i precyzji.
Nasi chemicy mogli zaobserwować m.in. jakie właściwości chemiczne mają związki manganu i chromu, jak przebiega próba Tollensa i Trommera oraz jak wygląda działanie kwasów na metale Zn i Cu.
Uczestnicy warsztatów wspólnie dokonali charakterystyki porównawczej utleniających właściwości fluorowców, a przeróżne barwy roztworów i zachodzące reakcje wywarły na licealistach ogromne wrażenie oraz pozwoliły odkryć nowe i fascynujące oblicze chemii.