Wizyta uczniów w Salonie Maturzystów
Dodane przez Administrator dnia Padziernik 13 2022 06:26:52

13 września klasy 4D i 4B uczestniczyły we Wrocławskim Salonie Maturzystów...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa13 września klasy 4D i 4B uczestniczyły we Wrocławskim Salonie Maturzystów, zorganizowanym w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Klasom towarzyszyły: pani Anna Grześków oraz pani Jolanta Maziarz.

W ramach wydarzenia zorganizowane były wykłady związane z nadchodzącymi maturami, a także studiami i pracą zawodową po ich ukończeniu. Po wypełnieniu internetowej ankiety i zgłoszeniu się do stoiska miesięcznika Perspektywy, każdy mógł dostać darmowy informator zawierający spis i ranking najlepszych uczelni w Polsce. Wiele wrocławskich uczelni (choć nie tylko!) zorganizowało własne stanowiska, dzięki temu każdy zainteresowany danym kierunkiem miał możliwość rozmowy z przedstawicielami uczelni, zadania nurtujących go pytań i pobrania materiałów informacyjnych. W tym roku uczniowie mogli korzystać ze stanowisk m.in. Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, czy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Tegoroczny Salon Maturzystów pomógł naszym uczniom dokładnie sprecyzować na jaki kierunek chcą się dostać po zdanej maturze. Jest to na pewno zasługa różnego rodzaju ulotek i informatorów jakie udało im się uzyskać. Pomogła również rozmowa z przedstawicielami uczelni, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami z okresu studiowania oraz radzili w sprawie wyboru kierunku studiów. Uzyskane w ten sposób informacje stanowią cenne wskazówki przy procesie rekrutacyjnym.

Zdaniem uczniów warto było wziąć udział w Salonie Maturzystów i szczerze można polecić go wszystkim, mającym wątpliwości co do dalszej edukacji.

Autorka: Hanna Gwóźdź 4B