Matura 2022 u Jagiełły- czas podsumowań.
Dodane przez Administrator dnia Padziernik 10 2022 06:35:42

Ubiegły rok szkolny upłynął spokojniej niż lata wcześniejsze...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa


Właśnie rozpoczął się nowy rok akademicki. Dla naszych absolwentów to bardzo ważny czas. Zatem nadszedł czas na trochę podsumowań:

Do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystąpiło 104 abiturientów, zdało 103, tj. 99,03%. To ważny wskaźnik, szczególnie, gdy w powiecie ząbkowickim wyniósł on 80%, w województwie dolnośląskim 88%, a w Polsce 91 %.

Zdający jak zwykle najlepsze wyniki osiągnęli z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Są to wyniki powyżej średniej wojewódzkiej.

Uzyskane rezultaty z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych pozwoliły naszym uczniom na wybranie różnych kierunków kształcenia.

Humaniści preferowali Uniwersytet Wrocławski i Dolnośląską Szkołę Wyższą. Ścisłowcy Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy. Wśród wybieranych kierunków przodowały: psychologia, komunikacja wizerunkowa, filologia angielska, budownictwo, robotyka, geodezja i kartografia. Przyrodnicy tradycyjnie spotkają się na wydziałach biotechnologii, farmacji i położnictwa. Były również wybory nieoczywiste: AWF po klasie humanistycznej, czy muzykologia po ratowniczo- sportowej. Na uwagę na pewno zasługują indywidualne studia międzywydziałowe na kierunku matematyczno- przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego.

Wszystkim naszym Absolwentom życzymy wytrwałości i skuteczności w konfrontacji z akademickimi wyzwaniami!

Życzymy Wam pięknych chwil, udanych życiowych wyborów i sukcesów w dalszym poznawaniu Świata. Powodzenia!

Społeczność LO