Ile książek przeczytaliśmy w I semestrze?
Dodane przez Administrator dnia Marzec 16 2022 09:57:17

W I semestrze nadal towarzyszyły nam trudności...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

W I semestrze nadal towarzyszyły nam trudności i ograniczenia wynikające z mieszanego – stacjonarnego i zdalnego – trybu nauki. Jednak mimo tych problemów czytaliśmy dość dużo, a powodzeniem cieszyły się nie tylko lektury. Mam nadzieję, że wpływ na to miała dotacja z Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którą nasza biblioteka uzyskała w ubiegłym roku szkolnym. Zakupione w ramach przyznanych funduszy książki są bardzo różnorodne i myślę, że każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie, tym bardziej, że planując zakupy uwzględniłam Wasze oczekiwania i upodobania czytelnicze (podczas zakupów kierowałam się propozycjami z ankiet MOJE ŻYCIE – MOJE KSIĄŻKI). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że bieżący rok szkolny dokończymy pracując stacjonarnie, a każdy miłośnik czytania będzie mógł swobodnie korzystać z księgozbioru.
W I semestrze sytuacja „czytelnicza” przedstawia się następująco: łącznie wszyscy czytelnicy – uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły – wypożyczyli 1709 książki. Uczniowie wypożyczyli – i mam nadzieję, że przeczytali – 1589 woluminów.
Przejdźmy do rankingu wypożyczeń według poszczególnych klas.
W I semestrze „czytelniczo” zdecydowanie prowadzą klasy IIIC, IB i ID. Gratuluję!
Ranking wypożyczeń w I semestrze r.szk. 2021/2022 wygląda następująco:
1.miejsce – III C 142 książki
2.miejsce – I B 132 książki
3.miejsce – I D 121 książek

4.miejsce – II B 114 książek
5.miejsce – II D 107 książek
6.miejsce – III d 106 książek
7.miejsce – II A 104 książki
8.miejsce – I C 97 książek
9.miejsce – III B 91 książek
9.miejsce – III b 91 książek
10.miejsce – I A 90 książek
11.miejsce – II C 89 książek
12.miejsce – III A 83 książki
13.miejsce – III D 73 książki
14.miejsce – III a 57 książek
15.miejsce – III c 49 książek
16.miejsce – II E 43 książki

Wśród Uczniów największą aktywnością czytelniczą wykazali się:
Natalia Dominikowska z klasy II a, która wypożyczyła 34 książki.
Filip Gryk-Waloszek z klasy IC, który wypożyczył 25 książek. Serdecznie gratuluję!!!

Polecam – przy wyszukiwaniu potrzebnej literatury – korzystanie z katalogu zbiorów naszej biblioteki znajdującego się na stronie: www.zabkowicesl-lo.sowa.pl (lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły: www.lozabkowice.pl).
Zapraszam także do udziału w akcjach czytelniczych: w II edycji akcji CYTAT TYGODNIA, która rozpocznie się już niedługo – 7.marca, a także w akcji, do której już niebawem zaproszę: CZYTAM, WIĘC PISZĘ (będziecie mogli pisać własne rekomendacje ciekawych książek). Już niedługo ponownie zaproszę wszystkich do udziału w II edycji konkursu czytelniczego KSIĄŻKA W OBIEKTYWIE, w którym każdy uczestnik będzie mógł – w jednej z trzech form – zaprezentować autorską fotografię inspirowaną książką:
− sleeveface, czyli ubierz się w książkę,
− selfie z książką,
− książka w ciekawej aranżacji jako główny bohater zdjęcia.
Zapraszam również do kupowania książek w ramach kontynuowanego, tym razem wiosennego, kiermaszu książki używanej – KSIĄŻKOWY SECOND-HAND. Każda książka to tylko 1 złoty, a pozyskane fundusze przeznaczone zostaną na zakup nowych książek do naszej biblioteki! Dotychczas zebrałam już 88,00 zł.
O szczegółach wymienionych akcji czytelniczych będę informować na bieżąco – przez wiadomości wysyłane w dzienniku elektronicznym Librus oraz w bibliotece.

Życzę dużo zdrowia i serdecznie pozdrawiam z Waszej biblioteki!

Agnieszka Felka