Szlachetna paczka
Dodane przez Administrator dnia Stycze 04 2022 07:20:45
Album foto

W środę (16.06.2021r. )W Ząbkowicach Śląskich 11 i 12 grudnia bieżącego roku...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

W Ząbkowicach Śląskich 11 i 12 grudnia bieżącego roku odbył się finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. „weekend cudów”, koordynwany przez pana Piotra Białokrytego. Celem tego ogólnopolskiego projektu społecznego jest zapewnienie pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Darczyńcy przekazują ufundowane przez nich paczki świąteczne wolontariuszom. Następnie paczki są komplementowane, pakowane oraz dostarczane potrzebującym. Wśród wolontariuszy znalazły się również uczennice naszej szkoły. Przedstawicielki były zarówno z pierwszych, drugich, jak i trzecich klas. Dziewczyny spisały się bardzo dobrze i dzięki nim praca znacznie przyspieszyła. Wszyscy wolontariusze sprawili, że święta Bożego Narodzenia będą piękne w domach sześciu rodzin, do których trafiły paczki.

Szlachetna Paczka pomaga potrzebującym również w inny sposób, więc jeśli nie zdążyłeś pomóc w tegorocznej akcji możesz odwiedzić stronę https://www.szlachetnapaczka.pl/ i zobaczyć jak możesz to zrobić lub skontaktować się z Panią Anetą Klinke-Osadnik, która o wszystkim Cię poinformuje.
Pamiętajmy, że wiele osób znajduje się w trudnej sytuacji i warto im pomagać, nie tylko przed świętami, ale przez cały rok.

Katarzyna Golis, Dominika Jurkowska 3A