,,Dni, których jeszcze nie znamy”…Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dodane przez Administrator dnia Padziernik 27 2021 08:03:55
Album foto

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13 października br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel zorganizowany przez klasy 1A i 2D. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniami sprawowały wychowawczynie klas: Pani Regina Bigoś i Pani Ewa Żuk. Uczestnicy przygotowali na te okazję montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło również takich elementów jak taniec czy utwory instrumentalne.

W roli konferansjerów wystąpili Maciej Bierut i Zofia Bocian, którzy w historycznych strojach, nawiązujących do czasów króla Polski Władysława Jagiełły, wspaniale prowadzili uroczystość.

Uczniowie klasy 2D: Zosia Bocian, Ania Gawron, Karina Służyńska, Ola Wojtaszczyk, Paula Bielecka i Maciek Bierut przygotowali piękne recytacje utworów poetyckich. Występy taneczne Nikoli Łuczak i Mateusza Mądrego uatrakcyjniły program artystyczny, podobnie jak grana skrzypcach Julii Prokop igra na gitarze Sary Kościelskiej. Łucja Machnik i Marylka Gondekz klasy 1A zaśpiewały utwory Krzysztofa Krawczyka,, Życia mała garść” oraz Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”. Ich występ wzruszył zgromadzoną w auli publiczność. Na koniec wystąpiła cała klasa 1A, która zaśpiewała utwór „Przepraszamy was za wszystko”. Solowe fragmenty utworu wykonali Nikodem Kraciński i Oliwia Miśków. Nauczycielom wręczone zostały kartki z życzeniami wykonane przez uczniów oraz róże. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań złożonych na ręce Grona Pedagogicznego. Program artystyczny został bardzo pozytywnie odebrany przez nauczycieli. Widzieliśmy na twarzach wielu nauczycieli wzruszenie i łzy radości, co stanowiło najlepszą ocenę naszej pracy, włożonej w przygotowanie programu. Występujący zostali nagrodzeni wielkimi brawami!

Życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom naszego Liceum wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranych celów oraz by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Tekst: Martyna Sobczak z kl. 1A
Zdjęcia: Marianna Zięba z kl. 2A