Nagrody– stypendia dla licealistów
Dodane przez Administrator dnia Czerwiec 28 2021 17:54:58
Album foto

Jak zwykle, Zarząd Powiatu przygotował nagrody ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

Jak zwykle, Zarząd Powiatu przygotował nagrody dla tych uczniów, którzy w kończącym się roku szkolnym uzyskali wysokie średnie ocen. Relację z tego wydarzenia w iście wakacyjnym nastroju napisał jeden z nagrodzonych – Grzegorz Żurawek.

24 czerwca 2021 roku. Godzina 8:30. Wolność majaczy za oknem w oddali. Niemiłosierny upał zniechęca wszystkich do poruszania się gdziekolwiek. To jednak nie powstrzymało nikogo przed wypełnianiem procedur. Rok szkolny się kończył, a każdy miał dostać to, na co zasłużył.

24 czerwca 2021 roku około godziny 9:00 otwarto przewód sądowy (tj. sesję Rady Powiatu). Troje skazańców z naszej Szkoły zostało zaprowadzonych przed oblicze Szanownego Starostwa (któremu przewodniczył Pan Roman Fester), gdzie postawiono im zarzut wysokich wyników w nauce ze szczególną pracowitością. Pan Starosta apelował o wydanie wyroku w postaci stypendium. Aby uwiarygodnić winę oskarżonych –Wiktorii Tekieli z klasy 2a (biologiczno-chemicznej), a także Asi Adamowicz i Grzegorza Żurawka z klasy 2b(humanistyczno-językowej)– przywołano ich karygodnie wysokie średnie (stanowczo powyżej 5!). Gdy wyrok zapadł, do gry wszedł jeden z grona odznaczonych – 8-letni Gabriel Charęzy. Dosłownie wszedł do gry, gdyż uprzyjemnił wszystkim pobyt za pomocą muzyki wykonanej na akordeonie, co niewątpliwie może zostać uznane za wydarzenie o charakterze kulturalnym.

Następnie uczniowie powrócili na miejsce zbrodni zwane potocznie Liceum Ogólnokształcącym, gdzie mieli dalej oddawać się naukowej rozpuście