Biol-chem pracuje ciężko, ale przyjemnie
Dodane przez Administrator dnia Czerwiec 24 2021 07:03:23
Album foto

W przedostatnim tygodniu szkoły lekcje klasy 2a ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

W przedostatnim tygodniu szkoły lekcje klasy 2a o profilu biologiczno-chemicznym zostały urozmaicone poprzez zajęcia praktyczne z chemii i biologii. Na obu lekcjach gościła pani wicedyrektor Mariola Hajduk.

Dnia 10 czerwca 2021 roku odbyła się otwarta lekcja chemii przeprowadzona przez panią Annę Pajdak. Tematem zajęc były: „Związki manganu i ich właściwości: badanie utleniających właściwości manganu w jego związkach chemicznych. Lekcja laboratoryjna.”

Uczniowie na przygotowanych wcześniej stanowiskach pracy wykonywali samodzielnie doświadczenia chemiczne. Naszym zadaniem było zaobserwować wpływ odczynu roztworu na przebieg reakcji. Każdy z nas miał, zgodnie z zasadami BHP, fartuch, okulary ochronne oraz rękawiczki.

Dnia 14 kwietnia 2021 roku odbyły się zajęcia terenowe z biologii, pod opieką Pani Anety Szaczkowskiej. Klasa 2a wyszła na zajęcia w terenie, aby poszerzyć swoją wiedzę oraz zastosować ją w praktyce. Podziwialiśmy roślinność najbliższej okolicy, zebraliśmy wiele ciekawych okazów, które opisywaliśmy, według wirtualnego atlasu do oznaczania roślin. Każdy z uczestników dostał indywidualną kartę pracy, którą po uzupełnieniu oddaliśmy do sprawdzenia.

Obie te lekcje stanowiły urozmaicenie w codziennym toku lekcyjnym, dlatego klasa 2a chciała serdecznie podziękować pani Anecie Szaczkowskiej oraz pani Annie Pajdak za taką formę zajęć lekcyjnych.

Tekst i foto: Patryk Twardak, klasa 2a