KSIĄŻKA W OBIEKTYWIE
Dodane przez Administrator dnia Maj 03 2021 13:11:21
Album foto

Konkurs czytelniczy zorganizowany przez bibliotekę szkolną...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

Konkurs czytelniczy zorganizowany przez bibliotekę szkolną „KSIĄŻKA W OBIEKTYWIE” trwał od listopada 2020 do końca marca 2021 r.
Każdy uczestnik mógł – w jednej z trzech form – zaprezentować autorską fotografię inspirowaną książką:


1. sleeveface, czyli ubierz się w książkę,
2. selfie z książką,
3. książka w ciekawej aranżacji jako główny bohater zdjęcia.

Konkurs miał na celu popularyzację czytelnictwa i książek w sposób niekonwencjonalny, a także rozwijanie pasji i zainteresowań fotograficznych oraz propagowanie samej fotografii jako dziedziny sztuki.

Każdy uczestnik konkursu mógł zgłosić maksymalnie do 3 zdjęć – przesłanie autorskich zdjęć do nauczyciela bibliotekarzalub samodzielne zamieszczenie zdjęć na kanale tekstowym #BIBLIOTEKA na Discordzie jest równoznaczne ze zgodą autora fotografii do ich upublicznienia na stronie szkoły i na Discordzie.

Choć konkurs skierowany został – oprócz Uczniów – także do wszystkich Rodziców/prawnych opiekunów i Nauczycieli – niestety tylko Uczniowie wzięli w nim udział. Choć prac było niewiele – tym bardziej dziękuję wszystkim Uczennicom, które przysłały swoje fotografie! Nadesłane prace były zachwycające – dlatego każda zostanie symbolicznie nagrodzona – w tym roku skromnie, ze względu na sytuację pandemiczną i ciągle trwającą nauką zdalną – opublikowaniem prac na stronie szkoły, wyeksponowaniem ich w bibliotece szkolnej, a także ocenami wzorowymi z zachowania oraz dodatkową niespodzianką ocenową! Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, gdy ponownie zorganizuję ten konkurs – uczestników będzie znacznie więcej, a i warunki do jego przeprowadzenia będą znacznie lepsze.

Prace na konkurs „KSIĄŻKA W OBIEKTYWIE” nadesłały:
Marlena Gąsienica z klasy IA,
Emilia Kmieć z klasy IB,
Paulina Soroko z klasy IIa,
Jadwiga Tomaszewska z klasy IIA;

Poniżej prezentuję najciekawsze prace nadesłane na konkurs:

Prace konkursowe

Gratuluję wszystkim Autorkom tak wspaniałych prac!

Agnieszka Felka