Wspomnienie o Pani Kazimierze Wójcik
Dodane przez Administrator dnia Kwiecie 15 2021 08:36:48

Żegnamy dziś zmarłą 13 kwietnia 2021 r. Panią Kazimierę Wójcik, nauczycielkę geografii w Liceum Ogólnokształcącym w Ząbkowicach Śl. ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa


Żegnamy dziś zmarłą 13 kwietnia 2021 r. Panią Kazimierę Wójcik, nauczycielkę geografii w Liceum Ogólnokształcącym w Ząbkowicach Śl.

Pani Kazimiera Wójcik z naszą Szkołą związana była od roku 1991. Absolwentka Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalności geografia dała się poznać wszystkim jako zapalona turystka, prowadząca młodzież i swoich kolegów szlakami Dolnego Śląska, Polski i Europy. Organizowała wspaniałe wyprawy wtedy, gdy Europa była jeszcze dla wielu z nas terenem nieznanym.
Angażowała się w wydarzenia środowiska lokalnego: współpracowała z harcerzami, uczestniczyła zawsze w Polsko-Czeskich Dniach Kultury Chrześcijańskiej, współorganizowała zajęcia Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a w ostatnim czasie aktywnie działała w środowisku Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jednocześnie rozwijała swoje kompetencje zawodowe. Skończyła studia podyplomowe, była egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Za osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymywała nagrody dyrektora szkoły.

Była człowiekiem wielu talentów. Niejednokrotnie zastępowała nauczyciela muzyki (którego szkole zawsze brakowało) i uczyła wszystkie klasy hymnu szkoły. Przygotowywała uroczystości szkolne i była duszą towarzystwa.
Niestety, była… Żegnamy.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły