Ile książek przeczytaliśmy w I semestrze?
Dodane przez Administrator dnia Marzec 17 2021 11:47:56

Obecny rok szkolny...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

Obecny rok szkolny, podobnie jak ubiegły, dla wszystkich jest trudny z powodu trwającej nadal pandemii, zdalnego nauczania i wielu ograniczeń, które dotykają każdego z nas. Również w zakresie wypożyczania książek odczułam negatywne skutki pandemii. W porównaniu do ubiegłorocznego I semestru – od września 2020 r. do lutego 2021 r. wypożyczyliśmy o wiele mniej książek (ponad 200 książek mniej!). To bardzo smutne, także dlatego, że nasza szkoła uzyskała dotację z Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i w bibliotece pojawiło się naprawdę bardzo dużo nowości – tym bardziej ciekawych, że planując zakupy uwzględniłam Wasze oczekiwania i upodobania czytelnicze (informacje z ankiety MOJE ŻYCIE – MOJE KSIĄŻKI, na pytania której odpowiadaliście na początku roku szkolnego). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że już wkrótce ponownie spotkamy się i będziecie mieli do wyboru wiele bardzo różnorodnych książek, które obecnie tylko na Was czekają.
W I semestrze sytuacja przedstawia się następująco: łącznie czytelnicy – uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły – wypożyczyli 902 książki. Uczniowie wypożyczyli – i mam nadzieję, że przeczytali – 860 woluminów.
Przejdźmy do rankingu wypożyczeń według poszczególnych klas.
W I semestrze „czytelniczo” zdecydowanie prowadzą klasy II b i IIC. Gratuluję!
Ranking wypożyczeń w I semestrze r.szk. 2020-2021 wygląda następująco:
1. miejsce – II b 104 książki
2. miejsce – II C 103 książki
3. miejsce – II A 95 książek

4. miejsce – I B 90 książek
5. miejsce – III d 80 książek
6. miejsce – II d 51 książek
7. miejsce – II B 47 książek
8. miejsce – III a 41 książek
8. miejsce – III b 41 książek
9. miejsce – I A 36 książek
9. miejsce – I C 36 książek
10. miejsce – II D 30 książek
11. miejsce – II c 29 książek
12. miejsce – I E 27 książek
13. miejsce – I D 18 książek
14. miejsce – II a 17 książek
15. miejsce – III c 15 książek

Najbardziej aktywną Czytelniczką w naszej szkole w I semestrze jest: Natalia Dominikowska z kl. IA (18 książek). Serdecznie gratuluję!!!

Przypominam Drogim Czytelnikom, że biblioteka szkolna cały czas jest otwarta! Zachęcam wszystkich do odwiedzania biblioteki – oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (wejście boczne do szkoły, dezynfekcja rąk, maseczki – w bibliotece należy zatrzymać się w wyznaczonym miejscu, nie ma wolnego dostępu do zbiorów).
Polecam – przy wyszukiwaniu potrzebnej literatury – przede wszystkim korzystanie z katalogu zbiorów naszej biblioteki znajdującego się na stronie: www.zabkowicesl-lo.sowa.pl (lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły: www.lozabkowice.pl).
Zapraszam także do udziału w akcjach czytelniczych: CYTAT TYGODNIA (aktualnie trwa II tura tegorocznej edycji akcji) oraz #zostaję w domu, więc czytam – czyli co czytamy w czasie pandemii, w której czytelnicy naszej biblioteki: Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele rekomendują książki na kanale tekstowym #BIBLIOTEKA na Discordzie lub wysyłają swoje „zachętki” czytelnicze do mnie przez dziennik elektroniczny Librus.
Nadal trwa również konkurs czytelniczy KSIĄŻKA W OBIEKTYWIE, w którym każdy uczestnik może – w jednej z trzech form – zaprezentować autorską fotografię inspirowaną książką:
− sleeveface, czyli ubierz się w książkę,
− selfie z książką,
− książka w ciekawej aranżacji jako główny bohater zdjęcia.
Zdjęcia na konkurs można przysyłać do końca marca!

Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia i optymizmu!

Agnieszka Felka