Coroczne zmagania Chemików
Dodane przez Administrator dnia Marzec 17 2021 08:21:39

9 marca 2021 r. odbyła się kolejna edycja...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

9 marca 2021 r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego "Alchemik", który od kilku już lat jest organizowany w naszej szkole przez panią Annę Pajdak. Ten rok możemy uznać za wyjątkowy, ponieważ sam konkurs odbył się w formie zdalnej, a uczniowie zmagali się z szeregiem przeróżnych pytań przed ekranami swoich komputerów.

Udział wzięło 16 uczniów z klas o profilu biologiczno-chemicznym (klasy 1A, 2a, 2A), podzielonych na dwie kategorie: „Junior” (klasy pierwsze) oraz „Żak” (klasy drugie), zaś sam konkurs odbył się w godzinach popołudniowych. Niektórzy z uczestników napotkali drobne problemy techniczne, lecz nawet to nie zdołało ich powstrzymać i finalnie wszyscy uczniowie napisali test, składający się z 30 pytań zamkniętych oraz jednego opisowego. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z tematem najistotniejszego według nich odkrycia w dziedzinie chemii i musieli poprzeć swój wybór szeregiem argumentów. Pojawiły się również pytania o wodę królewską, promieniowanie beta czy Regułę Hunda oraz wiele, wiele innych…

Jesteśmy pewni, że wszyscy uczniowie poradzili sobie wyśmienicie i dali z siebie wszystko! Z niecierpliwością oczekujemy wyników, jednocześnie trzymając kciuki za naszych biol-chemistów.

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować Radzie Rodziców, która sfinansowała nasz tegoroczny udział w konkursie. To właśnie dzięki niej mieliśmy możliwość napisania testu!
Do zobaczenia na Konkursie już za rok!

Tekst: Gabriela Perucka, klasa 2A