PODZIĘKOWANIE
Dodane przez Administrator dnia Luty 17 2021 11:24:44

W imieniu Czytelników oraz własnym składam serdeczne podziękowania ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa


W imieniu Czytelników oraz własnym składam serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi Tomaszowi Błauciakowi, Pani Małgorzacie Grzesik, Pani Magdalenie Kotowicz, Pani Małgorzacie Maj, Pani Monice Matusik, Pani Katarzynie Silarskiej, Pani Elżbiecie Wąż, Pani Dorocie Wołyniec, Pani Marzenie Zazuli, Panu dr Józefowi Ruszarowi redaktorowi naczelnemu „Kwartalnika Kulturalnego NOWY NAPIS” oraz Fundacji Ośrodka KARTA, a także Uczniom: Joannie Adamowicz z klasy IIb, Weronice Czenczek z klasy IIa, Miłoszowi Demyter z klasy IC, Aleksandrze Gniadeckiej z klasy IIc, Paulinie Hozner z klasy IIIb, Aurelii Łysoń z klasy IID, Klaudii Pawliczak z klasy IB, Julii Rudzikiewicz z klasy IID, Zuzannie Smykli z klasy IB, Marcie Stępkowskiej z klasy IIIa i Wiktorii Zając z klasy IIIa [sobie nie będę dziękować:)]– za podarowanie bibliotece szkolnej wielu ciekawych książek.

Szanowni Darczyńcy odpowiedzieli na akcję czytelniczą „NOWE ŻYCIE KSIĄŻEK”, w ramach której proszę o przekazywanie bibliotece szkolnej przeczytanych książek, z którymi rozstanie nie będzie dla darczyńcy zbyt trudne :)
Książki te nie tylko wzbogacą zbiory biblioteki szkolnej – szczególnie o literaturę „do poczytania”, poszerzając bazę dydaktyczną szkoły –ale też znajdą nowych czytelników, którym umilą wolny czas zapewniając relaks i odpoczynek. Zaczną swoje nowe życie, a przecież książki są właśnie po to, by je czytać!

W I semestrze bieżącego roku szkolnego nasza biblioteka otrzymała 86 książek, które przekazali niezastąpieni Darczyńcy! To szczególnie cenne w obecnej sytuacji, gdzie już od 26 października uczymy się zdalnie! I choć biblioteka cały czas jest otwarta – to jednak w tym samym czasie Drodzy Uczniowie są na zdalnych lekcjach, przez co mają trudniejszy dostęp do biblioteki czynnej w godzinach pracy szkoły. W 2020 roku bibliotekę Liceum wsparło 36 Darczyńców, przekazując jej w darze 157 książek, kilka egzemplarzy czasopism (kwartalników) i filmów DVD. To budujące, że jest w Drogich Darczyńcach tyle empatii i bezinteresownej chęci dzielenia się z innymi radością czytania!

Jeszcze raz – serdecznie dziękuję!

PS. Akcja „NOWE ŻYCIE KSIĄŻEK” oczywiście trwa nadal i jeśli masz w domu książkę (książki!), którą już przeczytałeś i nie za bardzo wiesz, co dalej z nią zrobić, a zajmuje miejsce i domaga się odkurzania… podaruj ją bibliotece szkolnej!!! Dary można bez przeszkód przekazywać, przynosząc je do biblioteki – ze względu na sytuację epidemiczną – z zachowaniem reżimu sanitarnego, do czego bardzo zachęcam!

Agnieszka Felka