Ranking wypożyczeń: wrzesień – październik 2020 r.
Dodane przez Administrator dnia Listopad 10 2020 09:31:37

To był trudny początek roku szkolnego...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

To był trudny początek roku szkolnego, pełen niepokojów i obaw, które niestety potwierdziły się. Jednak naukę rozpoczęliśmy stacjonarnie i mocno stęsknione książki, które czekały na nas właściwie już od wiosny, często zabieraliście do domów – z czego bardzo się cieszę. We wrześniu i październiku łącznie wypożyczyliśmy (Nauczyciele, pozostali Pracownicy szkoły i Uczniowie) 756 książek, z czego Uczniowie wypożyczyli 729 książek. W porównaniu z początkiem ubiegłego roku szkolnego (wrzesień – październik) Uczniowie wypożyczyli o ponad 200 książek więcej!

Ranking wypożyczeń poszczególnych klas wrzesień – październik 2020 r.:
1. miejsce – III d 79 książek
2. miejsce – II b 75 książek
3. miejsce – II C 71 książek
4. miejsce – II A 67 książek
5. miejsce – I B 60 książek
6. miejsce – II D 51 książek
7. miejsce – II B 44 książki
8. miejsce – III a 41 książek
9. miejsce – III b 38 książek
10. miejsce – I A 36 książek
10. miejsce – IC 36 książek
11. miejsce – II D 30 książek
12. miejsce – II c 29książek
13. miejsce – I E 27 książek
14. miejsce – I D 18 książek
15. miejsce – II a 17 książek
16. miejsce – III c 10 książek

Wśród Uczniów największą aktywnością czytelniczą wykazała się Natalia Dominikowska z klasy I a, która wypożyczyła 18 książek!Serdecznie gratuluję!!!

Obecnie mamy naukę zdalną, dlatego polecam – przy wyszukiwaniu potrzebnej literatury – przede wszystkim korzystanie z katalogu zbiorów naszej biblioteki znajdującego się na stronie: www.zabkowicesl-lo.sowa.pl (lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły: www.lozabkowice.pl).
Zapraszam także do udziału w akcjach czytelniczych: CYTAT TYGODNIA (już niebawem szósty cytat) oraz #zostajęwdomu, więc czytam – czyli co czytamy w czasie pandemii, w której czytelnicy naszej biblioteki: Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele rekomendują książki na kanale tekstowym #biblioteka na Discordzie lub wysyłając swoje „zachętki” czytelnicze na Librus.

W najbliższym czasie zaproszę wszystkich do udziału w konkursie czytelniczym Książka w obiektywie, w którym każdy uczestnik będzie mógł – w jednej z trzech form – zaprezentować autorską fotografię inspirowaną książką:
− sleeveface, czyli ubierz się w książkę,
− selfie z książką,
− książka w ciekawej aranżacji jako główny bohater zdjęcia.

Miło mi również poinformować wszystkich, że zakupiłam do naszej biblioteki bardzo dużo książek dzięki funduszom pozyskanym z dotacji w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wkrótce na stronie szkoły oraz na #biblioteka (Discord) zaprezentuję pełną listę kupionych nowości!
Biblioteka szkolna nadal pracuje stacjonarnie i jest otwarta dla Czytelników, tylko – ze względów bezpieczeństwa – koniecznie trzeba się wcześniej umówić, pisząc wiadomość na Librusie).
Zachęcam również do zdalnego wypożyczania książek – dostęp mamy głównie do lektur z języka polskiego.

Życzę dużo zdrowia i serdecznie pozdrawiam z Waszej stacjonarno-zdalnej biblioteki!


Agnieszka Felka