My, uczniowie klas pierwszych, ślubujemy…
Dodane przez Administrator dnia Padziernik 16 2020 11:00:58
Album foto

2. października 2020 roku w auli naszej szkoły ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

2. października 2020 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, przygotowana przez panią Annę Grześków oraz panią Edytę Moczulską. Pierwszoklasiści zostali powitani przez uczniów klas drugich i trzecich, którzy pokazali, jak łączyć można swoje pasje z nauką.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły została przedstawiona prezentacja dotycząca historii szkoły. Następnie głos zabrał pan dyrektor Tomasz Błauciak i odbyło się oficjalne pasowanie na uczniów naszego liceum. Cała uroczystość poprowadzona została przez Oliwię Szmucer i Kacpra Żuraka . Program artystyczny rozpoczęła Agata Woźniczka, śpiewając utwór „Nie wiem, czym jest miłość”. W rytm tanga zatańczyli: Hanna Świerzewska i Maksymilian Żurawiak. Natalia Kinasz, Kornelia Stępień, Nikola Łyżeń i Ewelina Fryc. Uczniowie reprezentowali szkołę tańca Hanny Zielińskiej w swoim układzie tanecznym. Mogliśmy podziwiać piękno języka francuskiego w piosence „Ne mes quite pas” wykonanej przez Rebekę Sałacką. Swoimi wokalno - językowymi umiejętnościami podzieliły się Aleksandra Świdzińska, Oliwia Chwedeczko i Wiktoria Działek w utworze „Sign of the times”. Paulina Malinowska zaśpiewała w języku rosyjskim. Usłyszeliśmy również Karolinę Karpiak w piosence „Wyrzeźbiłam twoją twarz”. Wśród wykonawców nie zabrakło zespołu muzycznego w składzie: Mikołaj Gulej- gitara basowa, Sebastian Zioła - gitara prowadząca, Dominika Struczyńska- wokal, Jakub Golec - perkusja, którzy wykonali utwór „Zombie”. Jakub Dziatczyk wykorzystał swój aktorski talent przy recytacji „Monologu znerwicowanego ucznia”. Program artystyczny został zakończony przez Klaudię Niemiec i Jesikę Ciborowską niemieckojęzycznym utworem „Mad World”. Każda z klas pierwszych po apelu wykonała wspólne zdjęcie wraz z wychowawcą.

Mamy nadzieję, że tegoroczni pierwszoklasiści spędzą w naszej szkole najlepsze lata swojej młodości, szlifując swoje nie tylko naukowe talenty. Pamiętajcie, że czeka Was trudna droga do sukcesu, ale bez pracy nie ma kołaczy. Wierzymy, że dacie radę, tak samo jak my.

Tekst: Konstacja Lisiecka, kl. II B
Foto: Katarzyna Zielecka, kl. III c