ZACZYNAMY 75. ROK SZKOLNY U „JAGIEŁŁY”
Dodane przez Administrator dnia Wrzesie 01 2020 16:39:03
Album foto

Trochę zmoknięci i zziębnięci, w maseczkach i przyłbicach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

Trochę zmoknięci i zziębnięci, w maseczkach i przyłbicach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tegoroczny 1 września na pewno utkwi nam w pamięci.

Pierwszoklasiści w auli

Powitanie nowych licealistów może było mniej uroczyste, ale równie serdeczne. Zgromadzeni w auli im. Heleny Kuczkowskiej usłyszeli od pana Tomasza Błauciaka, dyrektora naszego LO, oprócz ciepłych słów przywitania, kilka ważnych informacji. Otóż naukę u „Jagiełły” rozpoczyna 5 klas! Najliczniejsza jest humanistyczno-językowa, pozostałe dają jeszcze możliwości tym, którzy zdecydują się dołączyć do naszej licealnej społeczności. A warto, bo na przykład zdawalność matur mamy najwyższą w powiecie (97%), dysponujemy także wciąż doskonaloną bazą dydaktyczną. 75 lat istnienia ogólniaka i wykształcenie wielu pokoleń młodych ludzi również świadczy o randze LO.

Wychowawcy

W klasach drugich i trzecich nic się nie zmieniło: wychowawcy pozostali ci sami. Natomiast pierwszoklasiści już w auli poznali swoich opiekunów. W poszczególnych klasach przedstawia się to następująco:

• 1A (biologiczno-chemiczna) — pani Anna Pajdak,
• 1B (humanistyczno-językowa) — pani Agnieszka Pochwatko,
• 1C ( ratowniczo-sportowa) — pani Monika Matusik,
• 1D (matematyczno-językowa) — pani Ewa Żuk,
• 1E ( matematyczno-informatyczna) — pani Anna Roman.


Nowinki z grona pedagogicznego

Od dziś do naszego grona pedagogicznego dołączyła nauczycielka języka polskiego – pani DorotaSikora. Życzymy wielu pozytywnych wrażeń i satysfakcji z pracy u „Jagiełły”!
To nie koniec miłych wiadomości: panie Agnieszka Pochwatko i Małgorzata Maj pomyślnie zdały egzaminy i uzyskały kolejny stopień awansu zawodowego. Obie panie są nauczycielkami dyplomowanymi. Pani Magdalena Halikowska, również po zdanym egzaminie, jest już nauczycielem mianowanym. Wszystkim paniom serdecznie gratulujemy!

Szkoła się zmienia…

Byliśmy dziś w maseczkach, dezynfekowaliśmy ręce, rozmawialiśmy o procedurach bezpieczeństwa. Tak pandemia odmieniła nasze szkolne życie… Nie mamy wyjścia, musimy nauczyć się z tym żyć.
Ale jest jeszcze inna zmiana. Zapewne zauważyliście lub zauważycie w najbliższych dniach, jak wypiękniały korytarze (podłoga jak lustra!) i gabinety. Od nas wszystkich zależy, żeby tak było jak najdłużej!

Tekst: pani Jolanta Depczyńska
Foto: Michał Zięba, kl.3d