Potrafimy się dzielić – minifinał WOŚP 2020
Dodane przez Administrator dnia Stycze 24 2020 08:27:58
Pokaz foto

W nowym 2020 roku pierwszą imprezą ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

W nowym 2020 roku pierwszą imprezą jednoczącą społeczność naszego Liceum był minifinał WOŚP.

9 stycznia po trzeciej lekcji uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Hali Słonecznej. Tam czekały nas rozmaite atrakcje. Jedną z nich niewątpliwie były licytacje. Największym zainteresowaniem cieszyły się ciasta i pasztety państwa Doroty i Bogusława Wołyńców oraz orzeszki pani dyrektor Marioli Hajduk.Niemniejszą uwagę zyskały przetwory od pani Anny Roman i pani Anny Pajdak. Warto wspomnieć również o voucherze do szkolnego sklepiku od pani Elżbiety Wąż i karnecie do siłowni. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za ofiarność.

Wolontariuszki Kamila Wąsik i Milena Skałuba zadbały o skuteczne napełnianie puszki WOŚP. Czas umilały pokazy artystyczne naszych znajomych. Jako pierwszy wystąpił zespół „No Name” w składzie: Jakub Golec, Sebastian Zioła i Mikołaj Gulej. Patrycja Barylska oraz Karolina Karpiak profesjonalnie wykonały piosenki. Talenty aktorskie zaprezentowała grupa teatralna: Jakub Dziatczyk, Seweryn Waliczek, Roksana Postawa, Mateusz Skibiński i Hubert Mączka.Układem gimnastyki artystycznej oczarowała publiczność Weronika Hajdamowicz.

Podczas minifinału odbyły się konkursy, oceniane przez skrupulatne jury: pana dyrektora Tomasza Błauciaka, panią Anetę Klinke-Osadnik i pana Remigiusza Cweka. Kamila Leśniak ucharakteryzowana na kotawygrała konkurs na przebranie. Uczniowie brali udział w rywalizacji klasowej, na którą składały się trzy konkurencje: bieg w workach, taniec z wychowawcą oraz ubieranie manekina. Najlepsza okazała się klasa 3b, uzyskując w nagrodę dodatkowy dzień wycieczkowy.

Minifinał nie odbyłby się bez niezawodnych prowadzących – Kacpra Krupińskiego i Jakuba Dziewy. Duży wkład w organizację mieli także: Aleksandra Siwek, Sandra Postawa, Maciej Błauciak, Lilianna Szaczkowska, Katarzyna Zielecka i Jakub Chmielowski.Podziękowania za udostępnienie hali składamy panu Danielowi Ciepierskiemu.

Nieocenionemu zaangażowaniu pani Elżbiety Wąż i ofiarnym sercom osób licytujących, a także składających datki do puszki zawdzięczamy udany minifinał WOŚP 2020 w naszym Liceum.Ostatecznie udało nam się zebrać 3267,85 zł, czyli o 1666,21 zł więcej niż w ubiegłym roku.


tekst: Wojciech Siwek, klasa 1C
foto: Michał Zięba, kl. 2d, Wiktoria Brzęczek, kl. 2c, Oliwia Kowalik, kl. 1B i Wojciech Siwek, kl. 1