Ranking wypożyczeń listopad - grudzień 2019 r.
Dodane przez Administrator dnia Stycze 10 2020 08:34:58
Jesienne i zimowe miesiące sprzyjają czytaniu...

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Jesienne i zimowe miesiące sprzyjają czytaniu, tym bardziej, że w naszej bibliotece naprawdę znaleźć można ciekawe książki.
Dużo książek zakupiłam pod koniec ubiegłego roku szkolnego – zgodnie z Waszymi sugestiami, które przekazaliście mi, odpowiadając na pytania ankiety „Moje życie – moje książki”Bardzo dużo nowości przekazali również naszej bibliotece wspaniali Darczyńcy, którym w tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękuję! Naprawdę jest w czym wybierać i w naszej bibliotece znaleźć można nie tylko lektury, ale i wiele bardzo różnorodnych książek – czyli dla każdego coś miłego :)
W listopadzie i grudniu największą popularnością cieszyły się te książki, które naprawdę lubicie czytać. Może mniej było wypożyczeń lektur, ale to najpewniej z powodu wcześniejszego „zaopatrzenia się” w książki obowiązkowe – tak myślę…
Łącznie wypożyczyliśmy(nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły i uczniowie) 598 woluminów, z czego uczniowie wypożyczyli 328 książek.

Ranking wypożyczeń poszczególnych klas listopad - grudzień 2019 r.:
1. miejsce – III b 48 książek
2. miejsce – II a 42 książki
3. miejsce – I d 41 książek
4. miejsce – III c 34 książki
5. miejsce – IIId 29 książek
6. miejsce – I B 25 książek
7. miejsce – I b 19 książek
8. miejsce – II b 18 książek
9. miejsce – I D 17 książek
10. miejsce – II d 15 książek
11. miejsce – III e 12 książek
12. miejsce – I a 9 książek
13. miejsce – III a 7 książek
14. miejsce – II d 2 książki
15. miejsce – I A 1 książka
16. miejsce – I c 1 książka
17. miejsce –I C klasa nie wypożyczyła ani jednej książki!

Wśród uczniów największą aktywnością czytelniczą wykazali się:
Grzegorz Żurawek z klasy I d (12 książek)
Klaudia Malinowska z klasy II b (8 książek)
Alicja Fiałkowska z klasy II d (5 książek)
Serdecznie gratuluję!!!
Polecam korzystanie z katalogu zbiorów naszej biblioteki znajdującego się na stronie: www.zabkowicesl-lo.sowa.pl (lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły: www.lozabkowice.pl).
Zapraszam także do udziału w warsztatach filozoficznych, recytatorskich, czytelniczych, np.: „Mapy myśli – czyli sposób nielinearnego notowania i uczenia się”,„Kurs szybkiego czytania”, „Jak się uczyć – metody skutecznego uczenia się i zapamiętywania” czy w zajęciach: „Prawo autorskie w szkole” – organizowanych w bibliotece!
Już wkrótce na stronie szkoły ukaże się kolejna „zachęta” do czytania w cyklu „NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ” – tym razem przybliżę Wam książki zakupione do naszej biblioteki, a także zbiory otrzymane od Darczyńców – mam nadzieję, ze względu na ich wielką różnorodność, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie! Będę Was także zachęcać do sięgania po książki w językach obcych, których mamy w bibliotece całkiem sporo!
Zapraszam do Waszej biblioteki :)

Agnieszka Felka