43. Olimpiada Języka Niemieckiego – etap szkolny
Dodane przez Administrator dnia Grudzie 20 2019 08:35:03

8 listopada 2019r. odbyła się w naszym Liceum po raz kolejny Olimpiada Języka Niemieckiego.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

8 listopada 2019r. odbyła się w naszym Liceum po raz kolejny Olimpiada Języka Niemieckiego. W gabinecie 41, pani Reginy Bigoś, zebrało się 11 uczniów: z klasy 3d matematyczno-językowej: Laura Machnik, Witek Podraza, z klasy 2d: Ania Łata, Patrycja Barylska, z klasy 2b humanistyczno-językowej: Martyna Kot i Paula Wierpowska oraz z klasy 1d matematyczno-językowej: Kajetan Chajko, Jakub Cywka, Aurelia Łysoń i Patrycja Obrał, aby zmierzyć się z testem językowym.Wykonać należało zadania otwarte, wymagające zaawansowanej wiedzy leksykalnej, gramatycznej, a także zadania polegające na tłumaczeniu zdań złożonych na język niemiecki.

Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie do olimpiady. Mogli sami ocenić swoje umiejętności językowe już podczas rozwiązywania zadań, które nie były łatwe.
Do kolejnego etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w styczniu 2020 r., zakwalifikował się uczeń klasy III d, Witold Podraza, który uzyskał 91% poprawnych odpowiedzi.

Gratuluję zwycięzcy i wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w przygotowaniach i Olimpiadzie Języka Niemieckiego. To ogromna praca dodatkowa i umiejętności wykraczające ponad poziom podstawowy.

Życzę wszystkim dalszych sukcesów!

Tekst: pani Regina Bigoś i Witold Podraza, kl. 3d
Zdjęcia: nauczycielka języka niemieckiego mgr Regina Bigoś