2C W MUZEUM NARODOWYM
Dodane przez Administrator dnia Grudzie 06 2019 08:27:53

Klasa II c zorganizowała 6 listopada 2019 r. wycieczkę edukacyjną do Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Integracyjna eskapada śladami skarbu średzkiego

Klasa II c zorganizowała 6 listopada 2019 r. wycieczkę edukacyjną do Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Mieliśmy okazję obejrzeć niepowtarzalne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka w Panoramie Racławickiej. Następnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Narodowe. Szczególnie zainteresowała nas wystawa skarbu Średzkiego – jeden z najcenniejszych skarbów odnalezionych w Europie w XX w. oraz wystawa „Cudo-Twórcy” przedstawiająca rzemiosło i sztukę zdobniczą, sztukę wschodu oraz współczesną ceramikę i szkło. Największą uwagę zwróciliśmy na kunsztowną zbroję japońskiego samuraja, zegar słoneczny z busolą i kufer podróżny Louis Vuitton. Naszą wycieczkę zakończyliśmy wspólnym seansem w kinie- obejrzeliśmy film „Joker”

Tekst:Nina Kostańska,kl. II c2C podbija Wrocław

Dnia 6 listopada klasa 2c wraz z wychowawcą panem Markiem Pendlem oraz panem Jerzym Kostańskim wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem naszego zwiedzania była Panorama Racławicka, byliśmy pod jej ogromnym wrażeniem. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie mogliśmy zobaczyć Skarb Średzki, który znajdował się w tym obiekcie tymczasowo. Podziwialiśmy też wystawę pod tytułem „Sztuka Śląska XVI i XVII wieku”. Jednym z ostatnich punktów wycieczki było kino, gdzie mieliśmy okazję zobaczenia filmu „Joker”, który poruszył temat chorób psychicznych, co wzbudziło w nas wiele emocji. Przed powrotem do domu udaliśmy się do McDonald’s ,tam mogliśmy podzielić się wrażeniami po filmie. Wycieczka dała nam możliwość zintegrowania się. Miło spędziliśmy czas oraz chętnie powtórzylibyśmy ten dzień.

Tekst: Wiktoria Brzęczek, Emilia Krehut, kl.II c